Politidistriktet, som dekker fylkene Buskerud, Vestfold, Telemark og Jevnaker kommune har siden 2015 etterforsket og avdekket denne omsetningen, og har gjort beslag av et betydelig antall våpen som ikke er registrert i politiets våpenregistre.
Beslagene omfatter både hel- og halvautomatiske våpen, fremgår det av dommer Aftenposten har lest. Flere av sakene er alt avgjort ved rettskraftige dommer, mens noen av sakene fortsatt er under etterforskning.
LES OGSÅ: Jevnaker-mann hadde flere uregistrerte våpen
Ifølge avisen utgjør også våpendeler en del av netthandelen, men politiet har gjennom beslag funnet mange funksjonsdyktige våpen.

Våpensamler risikerer fire år i fengsel: – Strengere straff enn for voldtekt
På en pressekonferanse på politihuset i Tønsberg klokka 12.30 onsdag vil det bli gitt en status og oversikt over alt som er avdekket i etterforskningen.
Ringerikes Blad sender pressekonferansen direkte.
Dommen er klar: Lange fengselsstraffer i våpensaken

Da Emil skulle kjøpe seg lunsj, trakk politimannen våpen og skjelte han ut på åpen gate i Tromsø
Kommentarer til denne saken