Gå til sidens hovedinnhold

Natalie (17) er tatt ut til sykkel-EM

Artikkelen er over 2 år gammel

Natalie Irene Midtsveen fra Jevnaker og Team Ringerikskraft skal sykle med flagget på brystet i august.

Den lovende 17-åringen fra Jevnaker er en av dem som Norges Cykleforbund har tatt ut til EM Landevei i Alkmaar, som blir arrangert 7.–11. august, skriver Hadeland. Tidligere i sommer ble hun norgesmester da junior-NM ble avviklet på Røyse.

Lars Saugstad og Søren Wærenskjold fra Ringerike SK er tatt ut til menn U23 fellesstart.

Sakarias Løland, også han fra Ringerike SK, er tatt ut til menn junior fellesstart.

Andreas Leknessund skal sykle menn U23 tempo.

Følgende tropp er tatt ut til EM:

Menn Elite fellesstart: Sven Erik Bystrøm (Stavanger SK/UAE Team Emirates) Alexander Kristoff (Stavanger SK/UAE Team Emirates) Anders Skaarseth (Lillehammer CK/UNO-X Norwegian Development Team) Rasmus F Tiller (Lillehammer CK/Dimension Data) Markus Hoelgaard (Sandnes SK/UNO-X Norwegian Development Team) Daniel Hoelgaard (Sandnes SK/Groupama-FDJ) Kristoffer Halvorsen (Kristiansands CK/Team INEOS)

Kvinner Elite fellesstart: Emilie Moberg (Halden CK/ Team Virtu Cycling Women) Susanne Andersen (Stavanger SK/ Team Sunweb) Julie Solvang (Grimstad SK/ Hitec Products – Birk Sport) Birgitte Ravndal (Grimstad SK)

Kvinner U23 fellesstart: Thale K Bjerk (Bærum OCK/ Hitec Products – Birk Sport) Ingvild Gåskjenn (Horten og omegns CK/ Hitec Products – Birk Sport) Pernille L Feldmann (Stavanger SK/ Hitec Products – Birk Sport) Amalie Lutro (Stavanger SK/ Hitec Products – Birk Sport)

Menn U23 fellesstart: Erlend Blikra (Stavanger SK/Team Coop) Jonas I Hvideberg (Fredrikstad SK/UNO-X Norwegian Development Team) Lars Saugstad (Ringerike SK//UNO-X Norwegian Development Team) Håkon Aalrust (Asker CK/Team Coop) Søren Wærenskjold (Ringerike SK/ Joker Fuel of Norway) Iver Johan Knotten (Tønsberg CK)

Menn Junior fellesstart: Sakarias Løland (Ringerike SK) Vegard Stokke (Glåmdal SK) Johannes Staune-Mittet (Lillehammer CK) Dennis Gråsvold (Grenland SK) Tord Gudmestad (Stavanger SK) Oskar Myrestøl Johansson (Grimstad SK)

Kvinner Junior fellesstart: Natalie Irene Midtsveen (Ringerike SK) Rikke Enstad (Horten og omegns CK) Anne Dorthe Ysland (Gauldal SK) Tuva Byberg (Stavanger SK)

Kvinner Elite tempo: Vita Heine (Fana IL/ Hitec Products – Birk Sport)

Menn U23 tempo: Andreas Leknessund (Ringerike SK//UNO-X Norwegian Development Team) Iver Johan Knotten (Tønsberg CK)

Menn Junior tempo: Johannes Staune-Mittet (Lillehammer CK) Oskar Myrestøl Johansson (Grimstad SK)

Kvinner Junior tempo: Anne Dorthe Ysland (Gauldal SK) Tuva Byberg (Stavanger SK)

Kommentarer til denne saken

Kommentarfeltet er stengt. Det åpner igjen klokken 06:00.