– Møt opp på kamp, lag mest mulig liv og ta gjerne på dere noe rosa, sier Thomas Bækken (21) og Daniel Åslin (32).
Gir stort beløp
De synes at tiltaket er veldig bra og håper på fullsatt hall når serielederne fra Stjernen kommer til Hønefoss.
Daglig leder i Panthers, Janka Aasen, supplerer med at målet er å passere 1000 tilskuere. Så langt denne sesongen er publikumsrekorden på 835 tilskuere. Det var siste hjemmekamp mot Manglerud/Star som endte 6–3.
Janka håper at tusengrensen kan passeres på lørdag.

Randi (58) overlevde kreften: – Man frykter jo at det kommer tilbake
– Målet er å sette rekord. Det vil si årsrekord med over 1000 tilskuere. Vi vet at Stjernen kommer med minst 80 supportere, så her må vi matche Stjernen på tribunen også. Etter kampene skal draktene til spillerne auksjoneres bort. Vi håper å gi et betydelig femsifret beløp til brystkreftforeningen også i år, sier Aasen og legger til:
Etter kampene skal draktene til spillerne auksjoneres bort. Vi håper å gi et betydelig femsifret beløp til brystkreftforeningen også i år
Janka Aasen - daglig leder i Panthers
– VI som klubb ønsker å ta et samfunnsansvar, og være en synlig aktør på dette i regionen. Rosa sløyfe er en viktig sak vi har støttet i flere år, sier Panthers daglige leder. I fjor ga klubben 30.000 kroner til aksjonen.
Cupcakes
Leder av kvinnenettverket Novapro, Tone Reneflot Thoresen, gleder seg til arrangementet i ishallen lørdag. Det inneholder blant annet utdeling av cupcakes og en puck-kast-konkurranse.
Fakta
Målet med Rosa sløyfe-aksjonen er å vise solidaritet med brystkreftrammede, spre informasjon og øke kunnskapen om brystkreft samt å støtte brystkreftforskning.
Rosa sløyfe-aksjonen er en internasjonal folkebevegelse. I Norge står Brystkreftforeningen og Kreftforeningen sammen om aksjonen.
Rosa sløyfe har sitt opphav i USA der amerikanske kvinner på begynnelsen av 1990-tallet krevde større bevilgninger til brystkreftforskning. Siden den gang har organisasjoner, bedrifter og privatpersoner viet oktober måned til Rosa sløyfe-aksjonen.
Aksjonen har blitt arrangert i Norge siden 1999 og den har bidratt med over 330 millioner kroner til brystkreftsaken.
Målet med Rosa sløyfe-aksjonen er å vise solidaritet med brystkreftrammede, spre informasjon og øke kunnskapen om brystkreft samt å støtte brystkreftforskning.
Kilde: Kreftforeningen.no
– Vi skal stå på stand sammen med Brystkreftforeningen i Ringerike og omegn. Vi synes det er fint og viktig at ishockeyklubben, og ikke minst spillerne, støtter opp om Rosa-sløyfe-aksjonen. Det viser at alle drar i samme retning, sier hun.

Janka (51) fikk permisjon fra politiet for å dyrke sin lidenskap: – To krevende jobber ble i meste laget
Publikum skaper energi
Panthers-spiller Thomas Bækken er ikke i tvil om at flere folk på tribunen gir seg utslag i mer kriging og trøkk på banen.
Vi har merket stor forskjell etter at koronarestriksjonene ble endret.
Panthers-spiller Thomas Bækken
– Vi har merket stor forskjell etter at koronarestriksjonene ble endret. Nå kommer serieleder Stjernen på besøk. Vi var svært nær poeng da vi møtte dem tidligere i høst i Fredrikstad. Derfor skal vi gi alt på lørdag. Målet er selvsagt å være blant de åtte beste lagene som får spille sluttspill, sier Bækken.
Han spilte fire år i Storhamar før han kom til Panthers i fjor.