Her er alle resultatene fra Fjellmaraton

Førstemann over mål, vinner av helmaraton, Torstein Bjerland

Førstemann over mål, vinner av helmaraton, Torstein Bjerland Foto:

Artikkelen er over 1 år gammel

Sjekk om noen du kjenner har løp Fjellmaraton - og på hvilken tid.

DEL

Løpet Fjellmaraton er over distansene, 1 km, 7 km, 10 km, 21 km og 42 km. Flere av distansene går over Valdresflya, og har målgang på Beitostølen.

Helmaraton

Menn rullestol: 1 Knut Herrem MOSS 53:39.0

Kvinner 23-39: 1 Mari Wedum VÅGÅ 3:41:03.0, 2 Elin Gottberg FIN SKAMMESTEIN 3:54:46.0, 3 Eva Waaktaar-Kahrs VÅGÅ 4:24:52.0, 4 Heidi Rørvik SKIEN 4:29:33.0

Kvinner 40-44: 1 Katarina Kramarova SVK FAGERNES 4:03:23.0, 2 Mona Braathen Skiløperne 4:09:54.0, 3 Christine Wigaard OSLO 4:54:16.0

Kvinner 45-49: 1 Mette Synnerström SWE Skiløperne 4:08:31.0, 2 Helga Kringen Skiløperne 4:21:19.0, 3 Camilla Markhus Rodal Skiløperne 4:31:57.0, 4 Line Roaas Raumyrveien Springers 4:49:35.0

Kvinner 50-54: 1 Anne-Sofie Fjeldstad Tjøme Løpeklubb 3:53:04.0, 2 Bente Larsen Føsker LEIRSUND 4:26:12.0

Kvinner 55-59: 1 Elin Drangsholt Høvik Jogg 3:44:33.0, 2 Liv B. Jegteberg Lystad Sportsklubben Vidar 4:05:24.0, 3 Lise Lithun Gjesdal IL 4:16:02.0

Kvinner 60-64: 1 Åse S. Hovden Toten Treningssenter 4:24:44.0

Kvinner 65-69: 1 Grete Håvåg Lothe Korlevoll-Odda 4:52:43.0

Kvinner 75+: 1 Oline Yksnøy Spiridon Langløperlag 5:47:09.0

Menn 20-22: 1 Idar Engeset Bang OSLO 4:29:31.0

Magnus Sveen, Skreia Langfjøllaug

Magnus Sveen, Skreia Langfjøllaug Foto:

Menn 23-39: 1 Torstein Bjerland OSLO 2:48:26.0, 2 Kim Are Bull Hansen Harding il 2:51:30.0, 3 Bård Indredavik Åndalsnes IF 2:54:03.0, 4 Gjermund Sørstad IF Sturla/Treningspartner 2:58:25.0, 5 Magnus Sveen Skreia Langfjøllaug 3:15:22.0, 6 Magnus Nilsen Altiusklinikken 3:16:15.0, 7 Jan Magnus Brevik Rye Sp.Kl. 3:17:21.0, 8 Torbjørn Høitomt Nordre Land IL 3:18:20.0, 9 Karsten Kopland Skreia Langfjøllaug 3:57:05.0, 10 Martin Kolstad OSLO 3:57:56.0, 11 Magnus Bø Thorud Romerike Ultraløperklubb 4:01:57.0, 12 Ole Vesterås Kiwi 4:14:09.0, 13 Fredric Lundgaard OSLO 4:34:39.0, 14 Thomas Hasthi GJØVIK 4:54:38.0

Menn 40-44: 1 Hans Edgard Rakeie Krokskogen Halvmaraton 3:37:04.0, 2 Lars Christian Blåsternes Spirit Stavanger Friidrettsklubb 3:43:33.0, 3 Trygve Fjeldheim Team Sportsmanden 3:51:08.0, 4 Svein Erik Schilbred-Eriksen Marine Harvest 3:51:29.0, 5 Trond Roaas Raumyrveien Springers 4:04:37.0, 6 Thomas Bognø Total BIL 4:05:14.0, 7 Stig Fauske Langbråthen LØVENSTAD 4:21:00.0

Menn 45-49: 1 Ingve Nasvik Rye Sp.Kl. 3:10:32.0, 2 Ole-Petter Cubas Nesodden IF 3:55:18.0, 3 Jørn Sørensen Team Nordlie Auto AS 3:56:40.0, 4 Tommy Støa Sparebank 1 Ringerike Hadeland 4:17:20.0, 5 Henning Boldt DEN Boldt Running 4:45:48.0

Menn 50-54: 1 Kristian Qvenild Raumyrvn Springers 3:13:42.0, 2 Geir Lindblad Strømmen Videregående Skole Bedriftsidrettslag 3:20:32.0, 3 Kjetil Skartlien Nittedal 3:36:18.0, 4 Jonny Mikalsen Maratonkarusellen 3:45:21.0, 5 Jostein Lundgaard Nammo Raufoss BIL 3:49:55.0, 6 Roger Berntzen MOGREINA 3:50:41.0, 7 Karl Murton NZL 3:58:17.0, 8 Ole Gandrud Holeværingen 4:01:43.0, 9 Nils Hjelle Team Sportsmanden 4:01:55.0, 10 Geir Juven GJØVIK 4:03:24.0, 11 Egil Løken Team Sportsmanden 4:04:25.0, 12 Erik Wennemo LILLESTRØM 4:11:29.0, 13 Harald Vidsjå NESODDTANGEN 4:32:50.0, 14 Stig Fæmundshytten RØROS 5:13:19.0, 15 Jan Tore Karlsen Gjøvik Brannidrettslag 5:13:47.0

Menn 55-59: 1 Svein-Rune Johannessen Kondis 3:45:09.0, 2 Frode Monsen Team Sportsmanden 4:06:11.0, 3 Kai Glenn Borgersen Sportsklubben Vidar 4:14:55.0, 4 Jan Vesterås Kiwi 4:19:46.0, 5 Roy Gjevre LEIRA I VALDRES 4:21:39.0, 6 Ross Wakelin NZL Narvik IL 4:26:14.0, 7 Jon Weydahl Drøbak Maratonklubb 5:06:40.0, Jan Vidar Haga Hadeland Friidrettsklubb DNS

Menn 60-64: 1 Rudolf Roovers Fagernes IL 3:57:24.0, 2 Dagfinn Sæther HOSLE 4:18:49.0, 3 Jon Hovden Toten Treningssenter 4:51:09.0, 4 Vidar Blåfjelldal Statoil B.I.L 5:19:30.0, 5 Sigurd Lima Gjesdal IL 5:31:09.0

Menn 65-69: 1 Helge Fuglseth Ålesunds FIK / Kondis 3:45:09.0, 2 Inge Asbjørn Haugen Hornindal IL 4:24:36.0

Menn 70-74: 1 Per Jan Helset LANGEVÅG 5:26:55.0, 2 Knut Erichsen Stovnerkameratene 5:38:02.0

Halvmaraton

Kvinner 16-17: 1 Marie Stranden SKREIA 2:15:21.0

Kvinner 18-19: 1 Annette Berntsen Gjøvik Friidrettsklubb 1:31:47.0, 2 Elin Volden Hamre RØN 1:54:44.0, 3 Ingrid-Elise Humborstad Ranheim IL 2:06:38.0, 4 Marie Fæste Lillehammer Skiklubb 2:22:48.0, 5 Sara Pedersen TRONDHEIM 2:40:20.0

Kvinner 20-22: 1 Emilie Fossumstuen Grøterud Moelven IL - Friidrett 1:25:07.0, 2 Lou Vincentdelestrade FRA TRONDHEIM 1:41:44.0, 3 Lena Sylliåsen Biri IL 1:47:56.0, 4 Runa Linnerud GJØVIK 1:57:23.0, 5 Andrea Ramsrud Kjellvang OSLO 2:00:26.0

Kvinner 23-39: 1 Marthe Kathrine Myhre Lillehammer IF 1:16:26.0, 2 Silje Eklund Totenåsen løp 1:19:16.0, 3 Guro Langødegård Hoel Heggedal IL 1:27:59.0, 4 Reidun Andreassen Hernes IL 1:28:05.0, 5 Mari Rabben Lundby Rogne IL 1:31:18.0, 6 Hanne Oustad Visma Consulting 1:32:32.0, 7 Guro Hageengen GJØVIK 1:32:51.0, 8 Hilde Visthoff Drange Visma Consulting 1:33:27.0, 9 Gunhild Rogne Halland Ren-Eng 1:34:41.0, 10 Beate Paulsrud GJØVIK 1:36:16.0, 11 Karoline Christiansen Hagen Drammen Bokseklubb 1:37:33.0, 12 Helle Tidemandsen SLEPENDEN 1:38:41.0, 13 Kari Nyland Årdalstangen IL 1:38:43.0, 14 Katarina Harbækvold Katarina Harbækvold / Lierne 1:39:01.0, 15 Ida Aassve Hepsø Malvik IL 1:40:04.0, 16 Linn Christin Bjørnerud Team Bentley 1:41:47.0, 17 Dagny Viola Björklöf Røine HEGGENES 1:41:52.0, 18 Lotte Thyssenbaricic DEN Frisk HMS Bedriftshelsetjeneste 1:42:28.0, 19 Julie Sønsteby Flaagen Brandbu 1:42:31.0, 20 Tonje Seim-Wikse LØRENSKOG 1:44:02.0, 21 Suzanne Angelillo Jutul 1:45:09.0, 22 Silje Andreassen OSLO 1:45:36.0, 23 Hilde Vartdal Clausen Håvoll IL 1:45:57.0, 24 Natalie Müller OSLO 1:46:44.0, 25 Henny Hall RØYKEN 1:46:54.0, 26 Martha Larsen LILLEHAMMER 1:48:09.0, 27 Eli Blankenborg Vågå il 1:48:47.0, 28 Ellen Heum Karlsen Willis Towers Watson 1:49:07.0, 29 Hanne Strand Burden Sparebank 1 Ringerike Hadeland 1:49:16.0, 30 Astrid Malene Brekko Gol IL 1:49:49.0, 31 Marte Nesle Team Pøsebo 1:49:52.0, 32 Leandra Burkhardt GER TRONDHEIM 1:49:54.0, 33 Synne Schultz Westlye Høvik IF / Høvik Jogg 1:50:42.0, 34 Marthe Stine Lunde Biri IL 1:50:51.0, 35 Martine Axe Ostepop 1:52:03.0, 36 Helene Reime Hellem Varegg Fleridrett 1:52:27.0, 37 Mikaela Åberg FIN 1:53:52.0, 38 May-Linn Lauritsen Hennes & Mauritz 1:54:55.0, 39 Ingrid Sølsnes OSLO 1:56:25.0, 40 Lina Christensen Garsjø OSLO 1:57:11.0, 41 Ellen Svenstad Lauparen 1:59:28.0, 42 Nicoline Jensen DEN MJØNDALEN 1:59:44.0, 42 Anne Mette Stikbakke Limoseth GJØVIK 1:59:44.0, 44 Madelen Aas Hogstad MESNALI 2:00:18.0, 45 Annika Østebrød MJØNDALEN 2:00:42.0, 46 Birgit Skattebu Øystre Slidre IL 2:01:18.0, 47 Karin C.m. Overtoom-Lover NED NESBYEN 2:01:35.0, 48 Benedicte Ødegaard Sturla / Sturla IL 2:02:04.0, 49 Marte Darrud-Storøy Turbotvillingane 2:03:05.0, 50 Tonje Brenden STRØMMEN 2:03:39.0, 51 Siw Hagen Steinsrud HEGGENES 2:04:49.0, 52 Tove Maren Johnsen ASKER 2:05:43.0, 53 Mari Asla Engen OSLO 2:07:34.0, 54 Hanne Blåfjelldal Cava Runners 2:07:36.0, 55 Lena Lind OSLO 2:09:12.0, 56 Lillan Riseth Privat 2:09:22.0, 57 Silje Hagen ELVERUM 2:09:24.0, 58 Lene Nilsen RAUFOSS 2:09:29.0, 59 Hege Jeanett Stranden SKREIA 2:11:13.0, 60 Kristine Heistad Nordre Land IL 2:12:52.0, 61 Maiken Grøterud Snertingdal IF 2:13:19.0, 62 Henriette Selby Ebbestad Svelvik Marathon Society 2:14:08.0, 62 Bente Saksvik HOLTER 2:14:08.0, 64 Line Tønnessen OSLO 2:16:23.0, 65 Caroline Wøien DRAMMEN 2:18:37.0, 66 Kristin Eide LANGHUS 2:19:22.0, 67 Julie Larsen OSLO 2:19:45.0, 68 Victoria Sagen BJØRNEMYR 2:20:49.0, 69 Nicoline Solsrud NANNESTAD 2:20:59.0, 70 Hanne Fuglerud Ditt Tempo 2:21:35.0, 71 Heidi Sibilrud Løvhaug RÅHOLT 2:22:05.0, 72 Maida Bilic Brødrene Dahl 2:23:32.0, 73 Stine Nygård SKIEN 2:23:52.0, 74 Iselin Eliassen Aske Abdiaske 2:27:05.0, 75 Sissel Marit Fjelltun Floriss Valdres Blomster 2:29:22.0, 76 Elise Njåstad RONG 2:33:26.0

Kvinner 40-44: 1 Inger Lise Hystad Maratonjentene 1:29:46.0, 2 Tone Brodshaug Totenåsen Løp 1:31:52.0, 3 Linn Tidemandsen Fuel Reklamebyrå 1:34:48.0, 4 Line Hammersmark Nitteberg Nesodden IF / Nesodden 1:36:46.0, 5 Hilde Kloster Smerud OSLO 1:38:12.0, 6 Tonje Moberg Team Pøsebo 1:39:15.0, 7 Ewa Holmstad Totenåsen Løp 1:39:24.0, 8 Ann-Louise Vålvannet JESSHEIM 1:41:47.0, 9 Karianne Hagen Gran IL 1:43:07.0, 10 Linda Sørfjord OSLO 1:44:47.0, 11 Hanne Lie One To One AS 1:44:53.0, 12 Heidi Hafnor Larsen OSLO 1:46:34.0, 13 Janne Venåsen JEVNAKER 1:46:56.0, 14 Ingrid Amundsplass Hedalen IL 1:48:16.0, 15 Veronika Wolf OTTA 1:48:37.0, 16 Marianne Mathiesen HOKKSUND 1:48:44.0, 17 Kari Anne I Evensen Strindheim IL 1:48:50.0, 18 Hanne Heiberg Team Steam 1:50:45.0, 19 Marit Fikke OSLO 1:52:11.0, 20 Yvette Christiansen Tjøme Løpeklubb 1:52:39.0, 21 Elisabeth Thorsvik Skiløperne 1:54:40.0, 22 Ingun Bakken Løpegjengen/Tasta Dart & Cykle Club 1:58:56.0, 23 Ruth Hege Dahl Pettersen HUNNDALEN 1:59:07.0, 24 Heidi Naalsund Vestre Akers Skiklub 1:59:18.0, 25 Nina Berg Sandnes HOKKSUND 1:59:47.0, 26 Eline Skari Skiløperne 2:00:01.0, 27 Silje Honningdal SKIEN 2:00:11.0, 28 Stina Pettersen Hufserypene 2:00:44.0, 29 Hege Gulseth SKIEN 2:08:30.0, 30 Monika Skaalerud OSLO 2:18:37.0, 31 Kathrine Husø Johansen ULSTEINVIK 2:19:42.0, 32 Lise Rønningen Skien 2:19:59.0, 33 Eva Aakre BJØRNEMYR 2:20:48.0, 34 Ann-Kristin Solbakken FALL 2:22:50.0, 35 Line Lilleeng Mathisen BYBRUA 2:25:09.0, 36 Elisabeth Vingereid SKIEN 2:35:39.0, 37 Merethe Holmefjord KOLLTVEIT 2:43:23.0, 38 Elin Mellingsæter SKI 3:04:43.0

Kvinner 45-49: 1 Marianne Dønnem Sportsklubben Vidar 1:24:53.0, 2 Janne Brenne STJØRDAL 1:39:25.0, 3 Heidi Arnesen Fagernes IL 1:39:57.0, 4 Hilde Johansen Romerike Ultraløperklubb 1:39:58.0, 5 Janne Nordby Leivestad RØYSE 1:44:35.0, 6 Mona Margaretha Mikaelsen Skiløperne 1:47:06.0, 7 Torunn Raanaas OSLO 1:47:49.0, 8 Karianne Sæthren JEVNAKER 1:49:42.0, 9 Inger Graves Opptur Motbakkeklubb 1:51:37.0, 10 Anne Mia Olsen Modum Orienteringslag 1:53:26.0, 11 Grethe Bjørge Brobakken BØVERBRU 1:53:29.0, 12 Unni Hagala Johansen Nittedal IL 1:59:21.0, 13 Hilde Apold SKIEN 1:59:56.0, 14 Marianne Varsi KURLAND 2:02:12.0, 15 Kristin Hansen HUNNDALEN 2:02:42.0, 16 Vibeke Ruud Berg-Hansen Reisebureau 2:04:13.0, 17 Anne Wike Team Wike 2:04:31.0, 18 Line Ravlo-Losvik Fossum IF 2:05:05.0, 19 Lise Marie Bjellum JEVNAKER 2:05:39.0, 20 Hege Sandanger Coop Norge 2:06:03.0, 21 Line Merethe Wiggen Berg-Hansen Reisebureau 2:14:04.0, 22 Ingunn Ekeberg JAREN 2:14:38.0, 23 Inger Johanne Fiuren ARENDAL 2:22:29.0, 24 Anette Torjusen FREDRIKSTAD 2:32:51.0, 25 Terese Kim Ramnefjell SKI 2:34:30.0, 26 Petra Boehle GER MEERBUSCH 2:54:45.0

Dorte Foss vant klasse 50-54 år på halvmaraton.

Dorte Foss vant klasse 50-54 år på halvmaraton. Foto:

Kvinner 50-54: 1 Dorte Foss Raufoss IL -Friidrett 1:29:16.0, 2 Solgunn Tverfjell Rye Sp.Kl. / Rye Sp. Kl 1:34:03.0, 3 Marit K Tronrud Ringkollen Maratonteam 1:37:21.0, 4 Reidun Wang Høvik IF 1:43:47.0, 5 Ann Kristin Land Konnerud IL 1:47:05.0, 6 Elin Birketvedt Høvikjogg 1:49:41.0, 7 Torunn Solbraa Ramos Torunn Solbraa Ramos 1:54:05.0, 8 Heidi Anita Sagmo LENA 1:55:43.0, 9 Britt Kjersti Jåstad Varegg Fleridrett 1:58:01.0, 10 Mariann Sandelin NESODDTANGEN 1:58:39.0, 11 Solveig Kongsrud Modum Friidrettsklubb 1:58:44.0, 12 Elisabeth Kværner OSLO 1:58:53.0, 13 Ragndi Robøle HASLUM 2:01:32.0, 14 Siv Kari Næbb Raake Berg-Hansen Reisebureau 2:02:14.0, 15 Kari Rudi OSLO 2:03:21.0, 16 Janicke Rudi BIL Nittedal 2:03:22.0, 17 Trine Rokne Vågen Koll IL 2:04:15.0, 18 Kristin Cleven CHAPEL HILL 2:04:34.0, 19 Anita Bråten TRYSIL 2:07:27.0, 20 Elen Cathrine Egebakken Søndrerypene 2:09:17.0, 21 Sissel Johansen Coop Norge Handel 2:10:22.0, 22 Sonja Baumann GER 2:10:26.0, 23 Hege Otterstad Sæhle Tjøme Løpeklubb 2:20:18.0, 24 Vera Jørgensen SKEDSMOKORSET 2:29:14.0, 25 Liv H. Sveen Sjårdalen IL. 2:34:16.0

Kvinner 55-59: 1 Kari-Anne Haug Rustad IL 1:40:46.0, 2 Sissel Hammersland Måkestad Korlevoll-Odda 1:44:54.0, 3 Merete Vevle Korlevoll-Odda 1:49:28.0, 4 Mette Rogne Varegg Fleridrett 1:51:00.0, 5 Annhild Aassve Brøttum il 1:51:54.0, 6 Sissel-Iren Brekko Gol IL 1:52:41.0, 7 Reidun Margareth Lauritsen Hennes & Mauritz 1:54:55.0, 8 Unni Mortensen SK Vidar/Achilles International Norge 2:11:00.0, 9 Berit Eriksen Beritsveen FALL 2:14:42.0, 10 Marita Cecilia Jacobsen Søre Ål IL / De Flotte 2:17:46.0, 11 Inger Marie Døviken VIKERSUND 2:18:07.0, 12 Bjørg Tåjet Fra Sofagris til Halvmaraton 2:41:23.0

Kvinner 60-64: 1 Lill Eriksen Joggekameratene 1:36:10.0, 2 Kristin Wickstrøm Institutt for Energiteknikk 1:47:53.0, 3 Christina Hillkirk GBR HØNEFOSS 1:52:26.0, 4 Kirsti Strand OSLO 1:53:24.0, 5 Alvilde Dancke Joggekameratene 1:54:17.0, 6 Mette Strandhaug Fossum IF / Fossum 1:57:26.0, 7 Berit Engebretsen Ringkollen Maraton-Team 1:57:30.0, 8 Inger-Marie Vinje OSLO 2:01:41.0, 9 Bente Rivrud FLAKTVEIT 2:05:33.0, 10 Hilde Marie Thorbjørnsrud Sørum IL / Team PD 2:07:39.0, 11 Karem Marie Jacobsen Team Victoria 2:11:40.0, 12 Grethe Grønseth VESTBY 2:14:52.0, 13 Karen Helen Hestmann Asker Sk. Friidrett 2:17:28.0, 14 Evy Koppervik Lillehammer Skiklub 2:19:24.0, 15 Eldbjørg Skildheim Kaupanger IL 2:51:26.0

Kvinner 65-69: 1 Inger Berntzen Fet Friidrettsklubb 1:57:21.0, 2 Marit Kristiansen Romerike Runners Team 1:58:27.0, 3 Sonja Bjørklund SKARNES 2:10:35.0, 4 Margreta Kvestad Sørdal Korlevoll-Odda 2:11:14.0, 5 Randi Furrebøe Korlevoll-Odda 2:12:26.0, 6 Maj Smedsrud Kvaale 2:15:38.0, 7 Jannike Berg Leonhardsen Lillehammer Skiklub 3:01:19.0

Kvinner 75+: 1 Lillemor Grønntun Spiridon Langløperlag 2:44:36.0

Menn 16-17 år: 1 Øyvind Egebakken Grotli Gjelleråsen IF Ski 1:18:12.0, 2 Raimond Haugen Strømvall Østre Toten Skilag 1:25:06.0, 3 Daniel Brenno Frog HØNEFOSS 1:55:53.0

Menn 18-19: 1 Kristian Kleppe SEL IL 1:20:52.0, 2 Eirik-André Johansen GJØVIK 1:42:23.0, 3 Anders Knapper NITTEDAL 1:43:02.0, 4 Øystein Pettersen Klæbu Løpeklubb 1:49:55.0, 5 Sander Karlsen Kapp if 1:53:20.0, 6 Henrik Torjusen 1:57:16.0, 7 Jonas Bakke TRONDHEIM 2:40:20.0

Menn 20-22: 1 Alexander F Nybakk Ringerike Friidrettsklubb 1:18:26.0, 2 Anders Sønsteby Flaagen Brandbu 1:19:42.0

Menn 23-39: 1 Håkon Stende See You Soon Oslo 1:13:00.0, 2 Geir Endre Rogn Fjellblom IL 1:14:11.0, 3 Erik Kaspersen Hoffsbakken Lillehammer Skiklub 1:19:58.0, 4 Eirik HOVLAND Årdalstangen IL 1:21:11.0, 5 Stian Eriksen Skiløperne 1:23:15.0, 6 Kristian Breistøl Sybb Running Club 1:23:32.0, 7 John Aslak Bø OSLO 1:23:57.0, 8 Rune André Bjørnerud Team Bentley 1:24:12.0, 9 Christoffer Hagen Narud Stokke Wiig 1:26:38.0, 10 Steffen Schei Ringerike vgs 1:27:05.0, 11 Terje Olstad Beck Totenåsen Løp 1:27:06.0, 12 Torbjørn Stigen Cowi AS 1:27:38.0, 13 Tord Indredavik Gular 1:27:44.0, 14 Kristian Roald Rye Sp.Kl. 1:29:35.0, 15 Stian Grymyr Veidekke 1:29:39.0, 16 Andreas Benoni Asker Sk. Friidrett / Løplabbet 1:30:41.0, 17 Simen Skistad Skistad Transport 1:31:54.0, 18 Mats Jørgenstuen DOKKA 1:32:00.0, 19 Tor Eirik Nydahl Norske Fjompenisser 1:33:21.0, 20 Håvard Strømstad Vågå IL 1:33:52.0, 21 Lars Ola Bakke HØNEFOSS 1:34:13.0, 22 Geir Nyland ÅRDALSTANGEN 1:34:40.0, 23 Kim K Hoffsbakken BIRI 1:34:47.0, 24 Ole Anders Syversen Løplabbet 1:34:58.0, 25 Christian Danielsen Hjermstad 1:36:10.0, 26 Robin Mertens GER JEVNAKER 1:36:30.0, 27 Hans Magnus Gjerlaug Opil 1:37:11.0, 28 Jon Anders Krogstad Yara International ASA 1:37:24.0, 29 Erik Bromö Løplabbet 1:37:28.0, 30 Jasper Zoethout NED OSLO 1:37:36.0, 31 Kjetil Nordengen HARESTUA 1:37:40.0, 32 Geir Roen Søndeland Spirit 1:38:01.0, 33 Benjamin Swärd Ostepop 1:38:06.0, 34 Endre Østerud SKUI 1:38:48.0, 35 Magnus Rogne Halland Varegg Fleridrett 1:40:32.0, 36 Aleksander Murtnes Jutul 1:41:14.0, 37 Eivind Østengen OSLO 1:41:22.0, 38 Klaas Verwer OSLO 1:42:25.0, 39 Jostein Låg Runnestø OSLO 1:42:31.0, 40 Stian Skistad Skistad Transport 1:42:33.0, 41 Olav Slinning NITTEDAL 1:43:01.0, 42 Ivar Johnsrud HØNEFOSS 1:43:26.0, 43 Kenneth Amundsen GJØVIK 1:43:28.0, 44 Dag Slettebø Sopra Steria AS 1:43:31.0, 45 Cato Einvik OSLO 1:43:55.0, 46 Fridtjof Stein Skjelkvåle VANG PÅ HEDMARKEN 1:44:14.0, 47 Kjetil Solhaug Kiwi 1:45:46.0, 48 Hans Hexeberg Team Hexeberg 1:46:15.0, 49 Oddgeir Låksrud Caverion BIL 1:46:20.0, 50 Christer Engebakken OSLO 1:47:23.0, 51 Sindre Torsnes RASTA 1:47:39.0, 52 Joachim Brobakken Team Bentley 1:47:50.0, 53 Steinar Vollebæk Svette Gutter i Trange Trikotter 1:48:09.0, 54 Herman Kierulf OSLOOSLO 1:48:14.0, 55 Jakob Rohde-Moe 1:48:33.0, 56 Thomas Kanebog Statoil 1:48:42.0, 57 Kristian Bratvold Randsfjord Rørservice AS 1:49:01.0, 58 Morten Heistad TRONDHEIM 1:49:06.0, 59 Mathias Dahl Venberget OSLO 1:49:56.0, 60 Sandis Gedominskis Latvia 1:49:59.0, 61 Kristian Wee VØYENENGA 1:51:56.0, 62 Lars-Erik Hansen Team Nordlie Auto AS 1:52:19.0, 63 Erik Slåtsveen Skogli OSLO 1:52:26.0, 64 Tobias Hauge OSLO 1:52:42.0, 65 Tor Hexeberg Team Hexeberg 1:52:58.0, 66 Øyvind Stabæk Brødrene Dahl 1:53:39.0, 67 Dag-Erik Kristiansen HALLINGBY 1:54:42.0, 68 Jørgen Sollund Berg-Hansen Reisebureau 1:55:43.0, 69 Vegard Wangen Eika BIL 1:55:44.0, 70 Anders Hyttnes Kapp 1:56:56.0, 71 Morten Ringstad Vind IL 1:57:04.0, 72 Ragnar Hagen Ådal IL 1:57:39.0, 73 Simen Nordeide Torshov Sport 1:57:50.0, 74 Marius Savjord Randsfjord Rørservice AS 1:58:28.0, 75 Pål Strømberg OSLO 1:59:10.0, 76 Pål Andreas Limoseth 1:59:45.0, 77 Mattis Grimeland OSLO 1:59:48.0, 78 Simen| Storøy Sweco 2:00:04.0, 79 Eivind Parr Ohme OSLO 2:00:16.0, 80 Patrick Lahuis NED LELYSTAD 2:01:21.0, 81 Mathias Vad Heltberg Private Gymnas Avd. Bislett 2:02:10.0, 82 Nicolai Kindem Stende OSLO 2:02:49.0, 83 Jonathan Kletthagen Team Kletthagen 2:03:05.0, 84 Sondre Bråten HØNEFOSS 2:03:20.0, 85 Joakim Bekkeåsen Team Nordlie Auto AS 2:03:39.0, 86 Harald Slemdal Berg-Hansen Reisebureau 2:05:20.0, 87 Morten Pedersen ASKER 2:05:46.0, 88 Audun Robøle-Hoberg HASLUM 2:05:47.0, 89 Stig Aaserud Steves Army 2:06:03.0, 90 Morten Krokvik Ådal IL 2:07:40.0, 91 Thorstein Brekke OSLO 2:08:27.0, 92 Jonas Berntsen Markeng Øystre Slidre IL 2:11:01.0, 93 Hans Petter Schevik Senil 2:16:56.0, 94 Taylor Morris USA TRONDHEIM 2:22:28.0, 95 André Kruge Nyhus Fagflis 2:32:36.0, Terje Aas VOLLEN

Menn 40-44: 1 Rune Kristensen Sneglehuset 1:18:30.0, 2 Tore Berglund DOKKA 1:24:00.0, 3 Henning Engen Andersen Rogne IL 1:29:40.0, 4 Thomas Lindtveit OSLO 1:30:03.0, 5 Roger Ravlo-Losvik Fossum IF 1:32:25.0, 6 Jostein Enger Fagernes IL 1:32:38.0, 7 Audun Martinsen GJØVIK 1:32:39.0, 8 Rune Holmen Halmsås & Omegn Skilag 1:32:47.0, 9 Trond Kleivedal FLAKTVEIT 1:37:43.0, 10 Stig Morten Solbakken SNERTINGDAL 1:38:48.0, 11 Bjørn Idstad OSLO 1:39:44.0, 12 Jon Christopher Knudsen LØRENSKOG 1:39:47.0, 13 Mats Formo 1:44:46.0, 14 Ole Tom Kjernaas Ringerike vgs 1:48:04.0, 15 Alexander Bjørnerud Jevnaker 1:48:57.0, 16 Erik Mollerud Jevnaker 1:48:58.0, 17 André Glomsvoll OSLO 1:49:17.0, 18 Frode Fjeldstad Cowi AS 1:49:25.0, 19 Stig Andersen OSLO 1:53:59.0, 20 Håkon Langeland BERGEN 1:54:58.0, 21 Kim Mellegård Team Nordlie Auto AS 1:56:28.0, 22 Geir-Ove Vollebæk Svette Gutter i Trange Trikotter 1:56:50.0, 23 John Gunnar Brynjulvsrud BØ I TELEMARK 1:57:22.0, 24 Terje Eliassen Skedsmo Parkering 1:59:08.0, 25 Roger Muldbakken OSLO 2:06:14.0, 26 Geir Karlsen HØNEFOSS 2:07:41.0, 27 Frode Overvik RASTA 2:12:55.0, 28 Thomas Kalstad REISTAD 2:24:09.0

Menn 45-49: 1 Richard Larsson Ringerike vgs 1:13:07.0, 2 Trond Johnsen Raufoss IL Langrenn 1:21:32.0, 3 Egil Tronstad Spydeberg IL 1:22:20.0, 4 Øystein Rognes Solheim Statnett bil 1:22:32.0, 5 Jan Kildahl Asker Skiklubb 1:23:14.0, 6 Kristen Hovde Team Håpløs 1:24:02.0, 7 Rune Hansen Snertingdal IF SKI 1:25:13.0, 8 Jørn Presterudstuen BRUMUNDDAL 1:30:44.0, 9 Øyvind Elnæs KAPP 1:34:31.0, 10 Olav Myrsveen SKREIA 1:35:35.0, 11 Arild Hansen Star Maleservice 1:43:24.0, 12 Morten Berge Hafslund bil 1:44:06.0, 13 Hans Christian Zeiner Thorbjørnsen TJODALYNG 1:44:37.0, 14 Svein-Erik Ørbæk Team Nordlie Auto AS 1:46:02.0, 15 Per Anders Iversen ASKIM 1:46:24.0, 16 Nils Vanebo Grue IL 1:46:43.0, 17 Stig Andy Kvalheim Hytteplan/Rfik 1:48:04.0, 18 Øyvind Strand Snertingdal if ski 1:49:24.0, 19 Svend Persen Fredrikstad IF 1:49:26.0, 20 Egil Knapper OSLO 1:51:49.0, 21 Itai Goldsack ISR FYLLINGSDALEN 1:51:58.0, 22 Geir Vinslid OSLO 1:52:10.0, 23 Per Arvid Bakken Krokskogen Halvmaraton 1:52:49.0, 24 Jens Petter Bekkåsen Team Nordlie Auto AS 1:54:42.0, 25 Ole Johnny Frog HØNEFOSS 1:56:42.0, 26 Kjell Ringli Øystre Slidre IL 1:57:22.0, 27 Ørjan Torkehagen Vind IL 2:01:44.0, 28 Per Grahn B.O.L.S. 2:02:41.0, 29 Morten Viksøy OSLO 2:04:55.0, 30 Stig Kjeldsrud Norske Fjompenisser 2:05:48.0, 31 Petter Narvestad LIER 2:06:50.0, 32 Einar Johan Wetaas Maratonkarusellen 2:14:38.0, 33 Werner Løwensprung Berg-Hansen Reisebureau 2:23:26.0

Menn 50-54: 1 Pål Tangen Ullevål SK / Sportsklubben Øvre Buggeberget 1:22:37.0, 2 Lars Ole Allum Høvik IF 1:23:46.0, 3 Helge Veslestaul Idrettslaget Dyre Vaa - Friidrett 1:25:11.0, 4 Fred Morgan Larsen Fredrikstad IF 1:25:46.0, 5 Kjetil Stubberud Grafis BIL 1:27:19.0, 6 Hallgeir Haug Lyn Ski 1:29:09.0, 7 Sten-Oluf Horn Team Øverskauen 1:30:07.0, 8 Chris Guldbakke Löplabbet/Drammen 1:30:09.0, 9 Rune Kvalfors Team Kvalfors 1:30:42.0, 10 Roger Myhrvold RAUFOSS 1:31:51.0, 11 Martin Klafstad OSLO 1:31:55.0, 12 Knut-Bjørn Stokke ÅS 1:32:19.0, 13 Agnar Varsi Sirma IL 1:32:28.0, 14 Rune Berge OSLO 1:33:34.0, 15 Roger Christiansen Tjøme Løpeklubb 1:35:52.0, 16 Terje Vartdal Johansen H.U.F.F. 1:35:55.0, 17 Jens Davidsen SKOGBYGDA 1:36:02.0, 18 Terje Iversen STJØRDAL 1:36:32.0, 19 Kjell Arne Stegegjerdet Stegegjerdsklanen 1:37:09.0, 20 Geir Einan Hydro Apics Bil 1:42:38.0, 21 Pål Østerud SKUI 1:42:41.0, 22 Tage Hybertsen HØNEFOSS 1:43:11.0, 23 Espen Hagberg Nordre Land IL 1:43:14.0, 24 Christian Fr. Steenland TYNSET 1:43:59.0, 25 Paal Anders Strande Vikerfjell 1:44:25.0, 26 Ole Bjørn Breistøl Øhil 1:44:28.0, 27 Jo Sigurd Jacobsen OSLO 1:45:15.0, 28 Egil-Rune Skjolden Norconsult 1:47:50.0, 29 Atle Stavdal Team Stavdal 1:49:09.0, 30 Geir Ivar Sæthren Jevnaker if 1:49:51.0, 31 Roar Wike Team Wike 1:50:21.0, 32 Hans Normann Nicolaysen JEVNAKER 1:50:26.0, 33 Arnt Stølen Moen Jotun IL 1:51:13.0, 34 Kjetil Elnan ASKER 1:52:59.0, 35 Terje M. Hasle Joranger GRÅLUM 1:53:03.0, 36 Thomas Ramos Caverion 1:56:44.0, 37 Bjørn Hopperstad Brannslokkesystemer 2:02:18.0, 38 Jan Brendbakken GJØVIK 2:03:35.0, 39 Arild Kind Privat 2:05:45.0, 40 Hans Thoresen Hytteplan Sport 2:17:48.0, 41 Runar Holter Moss og Våler Skytterlag 2:18:24.0, 42 Arild Sæhle Tjøme Løpeklubb 2:20:07.0, 43 Tormod Bergli Benteler Raufoss BIL 2:21:14.0, 44 Joao Pinto Subaru Fredrikstad 2:21:57.0

Ove Kåseth slukker tørsten etter endt halvmaraton.

Ove Kåseth slukker tørsten etter endt halvmaraton. Foto:

Menn 55-59: 1 Håvard Nordgård Ironingman 1:23:03.0, 2 Espen Langdalen sia 1:23:23.0, 3 Setter Al-Jabri Gjøvik Treningsenter 1:26:34.0, 4 Åge Brekkum FÅBERG 1:27:30.0, 5 Pål Simonsen SAS 1:28:36.0, 6 Ove Kåseth Gjøvik Friidrettsklubb 1:32:36.0, 7 Jan Erik Thoresen Oppegård IL 1:35:25.0, 8 Ingar Madsen Rye Sp.Kl. / Rye Sp.Kl 1:37:08.0, 9 Tom Willy Sognlien Fredrikstad IF 1:38:54.0, 10 Per Skogli Gjøvik Skiklubb 1:42:48.0, 11 Øystein Gullingsrud Opil 1:42:50.0, 12 Trond Nilsen Fredrikstad IF 1:44:50.0, 13 Terje R Svensson Fredrikstad IF 1:45:06.0, 14 Jan Erik Hansen Hytteplan Sport 1:46:00.0, 15 Stein Erik Hjermstad ELVERUM 1:47:07.0, 16 Guttorm Kvalsvik Norsk Hydro Oslo BIL 1:47:45.0, 17 Per Erik Stutlien Vtul 1:48:28.0, 18 Jørgen Hannestad De Dannede Herrer 1:48:33.0, 19 Jon Tveito TVEDESTRAND 1:48:59.0, 20 Øyvind Huse HAGAN 1:49:19.0, 21 Jørgen Michael Clausen Håvoll IL 1:50:43.0, 22 Geir-Atle Murtnes Jutul 1:53:35.0, 23 Jann Finsveen Høybråten&Stovner 1:54:44.0, 24 Ulf Reffsgård Fredrikstad IF 1:56:46.0, 25 Oddgeir Stensby OPPAKER 1:57:38.0, 26 Ernst Hammerstrøm Achilles Int. of Norway 2:01:38.0, 27 Toralf Riskild Villabue Joggers 2:02:47.0, 28 Kjetil Tangen IK Hero 2:07:39.0, 29 Tom Rohde-Moe Fredrikstad IF 2:15:47.0, 30 Bjørnar Hallset SB1 Hallingdal Valdres 2:20:01.0, 31 Trond Solsrud HURDAL 2:20:59.0, 32 Alf-Erik Finsrud Ditt Tempo 2:21:34.0

Bjørn Egil Eide

Bjørn Egil Eide Foto:

Menn 60-64: 1 Bjørn Eide Øystre Slidre IL 1:18:23.0, 2 Christer Fyhr SWE Eksjø sok 1:35:40.0, 3 Knut Kjøs Egge LOMEN 1:41:26.0, 4 Trond Berge 1:41:40.0, 5 Tom Reidar Guttormsen HØNEFOSS 1:47:20.0, 6 Ole Haalien Skrautvål IL 1:47:58.0, 7 Hermann Iver Hansen Maxbo Torstvedt 1:53:52.0, 8 Sindre Jordet Tiim Jordet 1:53:58.0, 9 Roar Rype TRANBY 1:58:54.0, 10 Jan Bergh Joggekameratene 1:59:41.0, 11 Tormod Vatvedt Frderikstad if 2:00:40.0, 12 Jan Lauritsen Eidsiva Energi 2:02:03.0, 13 Espen Bratlie Bratlie Runners 2:15:19.0, 14 Ragnar Brekke DRAMMEN 2:18:06.0, 15 Erik Hexeberg Team Hexeberg 2:18:25.0, 16 Trond Odden Ditt Tempo 2:21:35.0, 17 Ivar Lyngstad NEDENES 2:22:29.0, 18 Kjell Biseth Johansson 2:32:53.0

Menn 65-69: 1 Per Agnar Eikeland Bjerkreim IL 1:42:45.0, 2 Svend Erik Schultz Westlye Høvik IF / Høvik Jogg 1:47:40.0, 3 Olav Talle Areal+ 1:48:52.0, 4 Jan Jørgensen Tjøme Løpeklubb 1:51:29.0, 5 Eivind Høysæter Samnanger IL 1:54:26.0, 6 Svein Erik Bjørkelo FJELLHAMAR 1:55:15.0, 7 Svein Lyngnes ASKER 1:55:30.0, 8 Harald Idland Bjerkreim IL 1:58:57.0, 9 Arild Rostad Fredrikstad IF 2:20:15.0, 10 Runar Kirkerud Berg-Hansen Reisebureau 2:26:12.0

Menn 70-74: 1 Knut Innselset Volda TIL 1:49:04.0, 2 Børre Brodshaug Feiring IL 2:04:01.0, 3 Ole Jonny Sørensen Hadeland Friidrettsklubb 2:04:41.0, 4 Ivar Nielsen OSLO 2:22:45.0, 5 Harald Kyllesø OSLO 2:23:21.0, 6 Einar Onshus Indre Scheeskroken 2:24:32.0, 7 Knut Ragnar Holm Ntnu 2:41:49.0

Menn 75+: 1 Kåre Guldbakke Skjåk IL 1:54:00.0, 2 Egil Egebakken Vollan I.K. 2:09:16.0

Miniton

Kvinner 12-13: 1 Julie Sand-Hanssen Eiker-Kvikk 25:45.0, 2 Norah Sand-Hanssen Eiker-Kvikk 27:05.0, 3 Tuva Elvsveen Varde il 29:33.0, 4 Merete Berntsen Nordre Land IL Ski/Skiskyting 29:38.0, 5 Hanna Hagen Voytovich Skrautvål IL 29:53.0, 6 Anna Rosendal Fagernes IL 31:25.0, 7 Malin Olsen N.Land il 32:27.0, 8 Helle Kristensen Søndre Land IL Friidrett 33:31.0, 9 Ane Dora Hilaris Gausdal Friidrettsklubb 40:10.0, 10 Anne-Sophie Solstad Sveen LEIRA I VALDRES 40:12.0, 11 Marita Ramen Vågå il 42:32.0, 11 Idun Ryen Vågå IL 42:32.0, 13 Silje Christine Onstad Evensen Øystre Slidre IL 54:38.0, 14 Andrine Hovdenakk Hagali Øystre Slidre IL 57:51.0, 14 Emma Therese Thon Rogne IL 57:51.0

Kvinner 14-15: 1 Marte Søreng Engen SNERTINGDAL 27:10.0, 2 Thea Olsen N.Land il 29:58.0, 3 Anniken Ormstad BLYSTADLIA 34:30.0, 4 Ingrid Flohaug Leirdal Stegegjerdsklanen 36:54.0, 5 Agnes Christine Andersen Den Glade Amatør 50:29.0, Mia Emilie Berntsen Vind il DNS

Kvinner 16-17: 1 Tuva Kletthagen Snertingdal 35:30.0, 2 Christiane Aas Sjødahl YVEN 41:37.0, 3 Kine Vikøren Team Bybrua 48:20.0

Kvinner 18-19: 1 Karen Amalie NORDSETH Gjøvik Friidrettsklubb 24:15.0, 2 Johanne Yri Stokke Ås IL 32:47.0, 3 Anna Aassve Vikør Brøttum il 37:50.0, Maja Myhre Myhre Smie DNF

Kvinner 20-22: 1 Live Sveen Myrhaug Sjårdalen IL. 32:04.0, 2 Mina Finnoen 32:07.0, 3 Henriette Skullerud 37:42.0, 4 Marianne Snersrud GJØVIK 46:17.0, 5 Marit Ingebjørg Sveen Sjårdalen il 52:05.0

Kvinner 23-39: 1 Marte Flatlien Løplabbet 24:05.0, 2 Lone-Christine Olsen TISLEIDALEN 28:32.0, 3 Kristine Torgersen Brandbu IF 28:33.0, 4 Berit Gjessing BEITOSTØLEN 28:47.0, 5 Camilla Tomter Snertingdal IF 30:14.0, 6 Eline Stenseth Privat 30:33.0, 7 Unni Raaum Søndre Land IL Friidrett 30:34.0, 8 Dorthe Sørheim Evjestad IL Bjørn 31:14.0, 9 Silje Grini Ringerike vgs 31:40.0, 10 Fride Jordet-Nilsen Altiusklinikken 31:51.0, 11 Siw-Veronica Wolden OTTESTAD 32:18.0, 12 Kristin Elifsen OSLO 32:26.0, 13 Ingunn Berger Sæther Øhil Fotball 32:45.0, 14 Emilie Sørgaard Anderssen NCC BIL 33:01.0, 15 Camilla Lee Lundemo Vest-Torpa UL 33:05.0, 16 Monica Nordseth Gjøvik FIK 33:23.0, 17 Susanne Karine Halck OSLO 33:24.0, 18 Trude Sørheim Evjestad IL Bjørn 33:57.0, 19 Liv Karin Løberg Vestre Aker Skiklubb 34:48.0, 20 Stine Marie Halck Team Sporten Beitostølen 34:56.0, 21 Aina Raaholt Torpa il 35:06.0, 22 Marte Fjellby LENA 35:21.0, 23 Ina Klinkenberg Tekna 36:32.0, 24 Elisabeth Rønningen RAUFOSS 36:46.0, 25 Bente Enger Lena IF 37:08.0, 26 Ingvild Aasheim Tjøme Løpeklubb 37:24.0, 27 Ingvild Skogestad KOLLTVEIT 39:10.0, 28 Nina Engstrøm Heltne TRANBY 39:23.0, 29 Agnethe Hinna Hovdenak RNT 39:58.0, 30 Astrid Vikingsen Fauske Fossum IF 40:18.0, 31 Mona Håvelsrud Svarre Øystre Slidre Idrettslag 40:19.0, 32 Oddrun Pauline Løkken Lalm IL 40:41.0, 33 Bente Helle SKAMMESTEIN 40:45.0, 34 Stine Wøien KROKSTADELVA 42:01.0, 35 Karine Rogne Øystre Slidre IL 42:14.0, 36 Nina Anseth Furuheim LESJAVERK 42:57.0, 36 Nine Mueller OSLO 42:57.0, 38 Jeanette Boberg BØDALEN 42:58.0, 38 Johanne Skaatun HEGGEDAL 42:58.0, 40 Anja Nilssen EIDSVOLL 43:11.0, 41 Anne Gjerdalen DOKKA 43:46.0, 42 Ida Onstad FJERDINGBY 43:47.0, 43 Therese Ytterdal Ødegård AURDAL 44:04.0, 44 Linn Christina Leirdal Stegegjerdsklanen 44:06.0, 45 Janicke Lundhaug HUNNDALEN 44:19.0, 46 Anette N. Fossnes AURDAL 45:39.0, 47 Nina Svellet Lena IF 45:47.0, 48 Marit Johnsrud FALL 45:48.0, 49 Linn Andrea Sandberg NORDRE TOTEN 46:47.0, 50 Sigrid Marie Berge Rundbråten Aurdal 48:46.0, 51 Yvonne Berge YTRE ENEBAKK 49:02.0, 52 Åshild Kvam HØNEFOSS 50:06.0, 53 Oddny Julie Leirdal Stegegjerdsklanen 50:50.0, 54 Lill Forsland EIDSVOLL 50:55.0, 55 Marie Svellet Lena if 53:00.0, 56 Tonje Anette Nygaard DILLING 53:35.0, 57 Line-Kristin Kletthagen DOKKA 54:15.0, 58 Stine Skårdal Jensen OSLO 55:34.0, 59 Kristel Myrlund OSLO 1:09:32.0

Kvinner 40-44: 1 Åsne Meland Miljødirektoratet 27:26.0, 2 Kjersti Ingebretsen Søndre Land IL Friidrett 29:46.0, 3 Linda Rædernordahl OSLO 33:36.0, 4 Elin-Marie Hasvold OSLO 35:16.0, 5 Lena Chrobak Myhre Smie 35:47.0, 6 Hege Sørensen Frisklivsgruppa 36:06.0, 7 Lise Grøndalen RAUFOSS 36:18.0, 8 Tammy Nyborg GJØVIK 37:28.0, 9 Kari Fossum Tyristubben IF 37:31.0, 10 Sissel Engen Andersen Rogne IL 39:51.0, 11 Ingvild Jøranli OSLO 41:23.0, 12 Camilla Sorknes OSLO 43:21.0, 13 Mari Bjørkelo Supergirlsa 43:47.0, 14 Maj-Chaneth Sollien Nammo bil 44:41.0, 15 Anne-Mari Sandvær TESSANDEN 50:22.0, 16 Irene Langeid OSLO 52:18.0, 17 Lise A. Brodshaug Feiring IL 53:18.0, Guro Guldbakke Øystre Slidre IL DNS, Veronica Schevik Senil DNS, Monica Stensæter AURDAL DNS

Kvinner 45-49: 1 Mabi Due Stensvold Nesodden IF 30:41.0, 2 Randi Hesjedal Spydeberg IL 31:13.0, 3 Tora Fæste Lillehammer Skiklub 32:12.0, 4 Marit Stensvold Berntsen Nordre Land IL 33:01.0, 5 Linda Wøien HOKKSUND 37:04.0, 6 Eirin Bergh Skogli HUNNDALEN 37:53.0, 7 Gunn Hege Svendsen VARTEIG 39:00.0, 8 Marianne Sveen LØVENSTAD 40:18.0, 9 Vibeke Næss 41:22.0, 10 Jane Gellein 42:13.0, 11 Anne-Karin Aas Sjødahl YVEN 42:27.0, 12 Pia Inger Lyhne KRISTIANSAND S 42:32.0, 13 Marit Aamodt Lalm IL 43:24.0, 14 Renate Westlien Sirma IL 43:42.0, 15 Helen Persen Fredrikstad IF / Kostholds OG Treningsveileder Helen Persen 43:45.0, 16 Unni Høiby Lalm IL 44:51.0, 17 Sari Ormstad BLYSTADLIA 46:14.0, 18 Marthe Sende Hansen Sirma IL 50:31.0, 19 Margitta Cordes-Koch Øystre Slidre IL 51:54.0, 20 Line Fribergsørensen Øystre Slidre IL 58:01.0, 21 Inger Randi Spakrud OSLO 58:20.0

Kvinner 50-54: 1 Annicken Kildahl Jardar / Grieg Team 30:49.0, 2 Anne Kristin Evensen Beito 33:19.0, 3 Irenke Aaberg Gjøvik 33:58.0, 4 Solveig Lunde Solveig 34:27.0, 5 Hilde Lindahl Team Thomle 34:29.0, 6 Hilde Gamlem OSLO 36:27.0, 7 Grethe Ellen Sterud Vtul 38:25.0, 8 Anne Birkeland Svendsen BYBRUA 38:59.0, 9 Sissel Dybdahl Storgaten Bilskade A/S 39:08.0, 10 Mona Johannessen Achilles Int. of Norway 39:20.0, 11 Linda Hermansen Stegegjerdsklanen 40:09.0, 12 Regina Stoa Team Stavdal 41:27.0, 13 Merete Aas MYSEN 51:52.0, 14 Dijana Sabanovic Friskl.Gr.Ingen Begr. 55:51.0

Kvinner 55-59: 1 Gro Reinhardt Aas Asker Sk. Friidrett 27:43.0, 2 Berit Mjanger Koll IL 28:48.0, 3 Laila Kjølås RAMNES 34:48.0, 4 Aud Jorunn Skogli BYBRUA 36:14.0, 5 Kari Kaspersen Team Berntsen 37:12.0, 6 May Britt Ranum Nilsen Friskis & Svettis Gjøvik 38:41.0, 7 Helene Brånen NESØYA 41:26.0, 8 Sofie Hexeberg Team Hexeberg 44:21.0, 9 Tone Brodshaug Privat 48:37.0, 10 Eva Berntsen Team Berntsen 1:00:42.0, 11 Toril Rudsengen Dalby HOV 1:10:39.0

Kvinner 60-64: 1 Grethe E Indredavik Fana IL 32:47.0, 2 Laila B Elvsveen 38:54.0, 3 Vigdis Rummelhoff MOSS 40:03.0, 4 Randi Gaustad Oppstad IL 44:46.0, 5 Ingveig Eli Sæteren DOKKA 46:55.0, 6 Elisabet Westrum Frisklivsgruppa Ingen Begrensning Søndre Land 55:10.0, 7 Karin Johannessen 56:14.0

Kvinner 65-69: 1 Oddrun Rønning Joggekameratene, Oppegård 32:36.0, 2 Kristin Golberg NORESUND 33:06.0, 3 Helga Flemmen Innselset Volda 34:17.0, 4 Grete Bernice Michaelsen Privat 37:03.0, 5 Grethe Olsen Birkebeineren 41:07.0, 6 Laila Herlofsen Fredrikstad IF 53:30.0

Kvinner 70-74: 1 Ellen-Lise Olsen N.Land il 37:06.0, 2 Wenche Woll Heggedal I.L 40:41.0, 3 Gerd Marie Aas MYSEN 45:16.0, 4 Berit Gunheim Fredrikstad Idrettsforening 49:56.0, 5 Grete Stensvold Nordre Land IL 51:37.0, 6 Anne Birgit Guldbakke Team Guldbakke 51:54.0, 7 Bjørg Næss Korlevoll-Odda 58:42.0, 8 Ragnhild E. Sannes Fredrikstad I F 1:03:17.0, 9 Bjørg -Ingrid Rudi 1:03:49.0, 10 Mari Hayes 1:04:00.0

Miniton Kvinner 75+: 1 Jorunn Ørvim Wigaard OSLO 49:13.0, 2 Hergunn Røymstad Hergunn 1:10:04.0

Menn 12-13: 1 Daniel Egedius Vind IL 24:46.0, 2 Henrik Haugen Vestrum Søndre Land IL Friidrett 24:56.0, 3 Herman Hesjedal-Tronstad Spydeberg IL 26:13.0, 4 Balder Meland Oppsal Ski 26:26.0, 5 Johan Bjørnsveen Søndre Land IL Friidrett 27:50.0, 6 Tord Henriksen Elvrum Gjøvik Håndballkl 30:28.0, 7 Mathias Wattum Nordre Land IL 30:52.0, 8 Elias Ludvigsen HOV 30:53.0, 9 Fredrik Smerud Vestre Akers Skiklub 33:04.0, 10 Amund Kallåk Killi Otta IL 33:26.0, 11 Jørgen-Andreas Sveen Fagernes IL 33:39.0, 12 Christian Cappelen OSLO 35:19.0, 13 Teodor Trygveson Ramnefjell Nordre Land il 36:18.0, 14 Markus Christiansen Hagen Heradsbygda IL 37:31.0, 15 Joachim Holm Wigaard Øvrevoll Hosle IL 47:52.0, 16 Benjamin Leirdal Johansen Stegegjerdsklanen 48:40.0

Menn 14-15: 1 Oskar Billing Karlsrud Trøgstad il 25:49.0, 2 Fredrik Sanner Trøgstad il 26:02.0, 3 Ole Herman Sønsteby GRAN 26:06.0, 4 Henrik Nilsen Mortensholm REVETAL 28:56.0, 5 Jakob Antti Sveen Ullensaker Skiklubb 29:33.0, 6 Philip Skotland TRØGSTAD 33:42.0, 7 Lars Henriksen Elvrum Vardal if 46:56.0, 8 Isak Qvenild KONGSBERG 47:48.0

Menn 16-17: 1 Markus Riste Gjøvik Friidrettsklubb - Friidrett / Gjøvik FIK 21:57.0, 2 Endre Olav Blekastad Lalm IL 23:36.0, 3 Erlend Andersen Åslia Skilag 24:35.0, 4 Magnus Sørum Vind il 25:08.0, 5 Jon Strand Snertingdal IF Ski 25:51.0, 6 Peter Tobias Stegegjerdet Stegegjerdsklanen 28:20.0

Menn 18-19: 1 Håvard Myrvold Hytteplan Sport 23:05.0

Menn 20-22: 1 Bendik Lillemoen Skaalerud Løplabbet 20:44.0, 2 Kjetil Noraberg Nilsen Seljord Idrettslag / Seljord IL 28:45.0, 3 Joakim Knapper OSLO 32:46.0

Menn 23-39: 1 Jostein Nyquist Valdres Langløparlag 22:35.0, 2 Kristian Myhre Myhre Smie 24:14.0, 3 Pål Bakkebraaten Lalm IL 25:26.0, 4 Dani Birkeland SB Nordlandsbuss 25:37.0, 5 Hans Erik Lie Torgersen Vingar il 26:12.0, 6 Tore Sand-Hanssen Eiker-Kvikk 27:13.0, 7 Lasse Berg LENA 27:23.0, 8 Martin Mathisen LILLESTRØM 27:27.0, 9 Espen Berg LENA 27:51.0, 10 Thomas Håkelia 30:12.0, 11 Fredrik Kristiansen Blaker IL 30:31.0, 12 Jørund Brodshaug Feiring IL 30:33.0, 13 Eirik Hovind Kolstad 31:33.0, 14 Bjarte Onsrud HAMAR 32:01.0, 15 Hans Martin Sveen Sjårdalen il 32:11.0, 16 Jens Petter Leine Nammo bil 32:42.0, 17 Dan Morgan Quan 34:14.0, 18 Alexander Wærsland Team Stavdal 36:24.0, 19 Jøran Ytterdal Ødegård AURDAL 36:28.0, 20 Lars Thorsplass OTTESTAD 37:28.0, 21 Bjørn-Christian Kanebog 38:40.0, 22 Truls Herjuaune GJØVIK 39:56.0, 23 Dag-Erik G. Johansen GJØVIK 46:27.0, 24 Michael T Nordgård Team Berntsen 46:47.0, 25 Steffen Brodshaug Feiring IL 47:00.0, 26 Jan Ole Skogestad KOLLTVEIT 49:45.0, 27 Eivind Sibilrud Løvhaug 53:29.0

Menn 40-44: 1 Bjørn Egil Nordseth Gjøvik Friidrettsklubb 21:25.0, 2 Roger Vestrum Søndre Land IL Friidrett 22:26.0, 3 Andreas Dypvik PWL 24:19.0, 4 Anders Olsen Team GBS 24:51.0, 5 Åsmund Thoring-Strømner Rygge IL 28:10.0, 6 Sondre Meland Niva 33:01.0, 7 Vidar Karlsen Frisklivsgruppa Ingen Begrensning Søndre Land 33:15.0, 8 Kai Erik Rundbråten Aurdal 35:35.0, 9 Hans Andresen HØNEFOSS 37:50.0, 10 Sindre Langerud 38:07.0, 11 Atle Rosendal Fagernes IL 39:49.0, 12 Per Trygve Engen Redalen IL 40:14.0, 13 Henning Brobakken BØVERBRU 41:31.0, 14 Pål Sandberg NORDRE TOTEN 46:47.0, 15 Johan Müller HEMSEDAL 48:25.0, 16 Knut Inge Henriksen Privat 1:11:55.0

Menn 45-49: 1 Torkil Myrvold Hytteplan Sport 23:52.0, 2 Hans Kristian Nordseth Gjøvik Friidrettsklubb 25:30.0, 3 Morten Parthaugen Torpa Ski 26:10.0, 4 Øistein Vaa Lien FLUBERG 28:26.0, 5 Petter Skotland Ungt Entreprenørskap 28:37.0, 6 Hans Petter Mortensholm REVETAL 30:38.0, 7 Øivind Skogli HUNNDALEN 33:32.0, 8 Terje Kleiven BØVERBRU 33:41.0, 9 Sten Ingar Engh De Utrentes Landsforening 34:13.0, 10 Tellef Ormstad BLYSTADLIA 34:50.0, 11 Torgeir Mortensen BIRISTRAND 36:28.0, 12 Jan Einan Ø.Årdal bil 43:15.0

Rune Skar vant klasse 50-54 år på miniton.

Rune Skar vant klasse 50-54 år på miniton. Foto:

Menn 50-54: 1 Rune Skar GJØVIK 22:59.0, 2 Stig Pettersen Team Extra Otta 26:09.0, 3 Terje Eriksen RAUFOSS 26:24.0, 4 Ivar Sveen Opplandske Betong BIL 27:12.0, 5 Bjørn Narvestad Il Try 27:50.0, 6 Bjørn Kildahl Jardar 27:52.0, 7 Jan Morten Hagen Natre bil 28:15.0, 8 Svein Morten Myhre Myhre Smie 30:45.0, 9 Ole Goplen Torpa IL 31:37.0, 10 Per Einar Gjerdalen Flis&Interiør as 33:58.0, 11 Christopher Cappelen OSLO 35:18.0, 12 Rolf Stalenget Øystre Slidre IL 43:35.0, 13 Reidar Korshavn DOKKA 49:50.0

Menn 55-59: 1 Terje Thoresen Sæther Elektriske BIL 24:38.0, 2 Arild Tveranger Statoil Mongstad 25:43.0, 3 Per Ivar Berg GJØVIK 26:57.0, 4 Åge Svartdal Seljord Idrettslag 28:23.0, 5 Odd Rune Roset Hamar IL 29:18.0, 6 Trond Sollien Åkke som il 29:50.0, 7 Eirik Bjørn Team Tyrifjord 30:29.0, 8 Bjørn Skistad Skistad Transport 30:37.0, 9 Tore Røymstad Røymstadblæsen 34:43.0, 10 Jan Kolstad Team Sonia 44:49.0, 11 Finn Rivelsrud SVELVIK 46:33.0, 12 Tom Nordgård Team Berntsen 1:00:42.0

Menn 60-64: 1 Sigmund Jensen LILLESTRØM 28:04.0, 2 Trond Sommerdal NESØYA 29:06.0, 3 Hans Reidar Opsahl Raufoss & Gjøvik Sykkelklubb 29:45.0, 4 Per Fiskerud Skiforeningen 30:00.0, 5 Arvid Sollien Varde il 32:43.0, 6 Inge Nilsen Seljord Idrettslag 32:56.0, 7 Jørn Haglo HOV 35:07.0, 8 Ulf Roger Krosby Diplom is 35:52.0, 9 Trond Olav Aamodt HAKADAL 35:56.0, 10 Knut Skogli BYBRUA 37:12.0, 11 Thorbjørn Paulsen 37:37.0, 12 Svein Ødegaard Roa El 38:25.0, 13 Nils-Erik Jacobsen SVELVIK 44:22.0, 14 Thorfinn Knut Kaspersen Team Berntsen 44:57.0, 15 Tom Werner Finnerud Hadeland og Ringerike Avfallsseskap AS 47:24.0, 16 Haakon Tronrud Team Tronrud 1:02:33.0, 17 Roar Westrum Frisklivsgruppa Ingen Begrensning Søndre Land 1:10:41.0, 18 Kjell Leithe Kjell Leithe 1:44:01.0

Menn 65-69: 1 Kai-Ole Neraker Søndre Land IL Friidrett 26:54.0, 2 Hans Lysen Søndre Land IL Friidrett 27:02.0, 3 Arild Birkeland Tide 28:30.0, 4 Geir Jordet SI Aktiv / Tiim Jordet 32:48.0, 5 Lars Erik Skotvedt Føyen Torkildsen 33:16.0, 6 Øystein Olsen Birkebeineren 34:21.0, 7 Odd Egil Kristiansen Gammel Nok 34:35.0, 8 Odd Vollebæk Team Vollebu 36:20.0, 9 Harald Nordahl SPONVIKA 37:37.0, 10 Bjørn Formo KOLBOTN 48:43.0, 11 Arnfinn K Heje Ready 54:13.0, 12 Jan Sneisen RU 56:58.0, 13 Jostein Brodshaug Privat 1:11:57.0

Menn 70-74: 1 Svein Kleiven Lalm IL 31:58.0, 2 Tore F. Olsen Romsås I.L. 36:37.0, 3 Karl Arvid Mortensen Privat 36:41.0, 4 Svein Olav Halvorsen Sturla 57:12.0, 5 Arne Sannes Fredrikstad I F 59:57.0, Knut Kvernerud LILLEHAMMER DNS, Harald Wigaard OSLO DNS

Miniton Menn 75+:1 Reidar G Hagen Øystre Slidre IL 31:42.0, 2 Bjørg Wigaard OSLO 52:19.0, 3 John Negård Ski IL Friidrett / Joggekameratene 54:42.0, 4 Odd Johannessen 56:16.0, 5 Harald Vik Achilles 1:09:16.0

Fjellbukken

Jenter 11 og yngre: Anne Birgit Dokken Nordre Land IL / Nordre 1:13:28.0

Kvinner 12-13: 1 Emma Klevenberg Gjøvik Friidrettsklubb 50:56.0, 2 Hanna Sørbye Røa IL 54:03.0, 2 Helene Ludahl Stangeland Røa IL 54:03.0, 4 Ane Robøle Fegri Øystre Slidre IL 55:09.0, 5 Linn Therese Helgesen Peakbook 55:25.0, 6 Sara Agnethe Granvangtronrud Nordre Land IL / Nordre Land Ski/Skiskyting 1:03:58.0, 7 Ine Karlsen Fjellblom 1:16:56.0

Kvinner 14-15: 1 Lene Jøranli N.Land il 1:01:55.0, 1 Mathilde Nordeng Nordre Land il 1:01:55.0

Kvinner 16-17: 1 Marte Tangen Rustad IL 53:20.0, 2 Christine Louise Stavnum Arnkværn Rustad IL 53:25.0, 3 Sille Hustvedt Rustad IL 53:29.0, 4 Eivor Melbybråten Øystre Slidre IL 54:22.0, 5 Elise Dimakos Viste Rustad IL 55:22.0, 6 Alma Dokk Kullberg Rustad IL 56:17.0, 7 Carmen Maria Usler Rustad IL 58:09.0, 8 Sigrun Raastad Rustad IL 59:49.0, 9 Borghild Dalbø Øystre Slidre IL 1:03:18.0, 10 Oda Hjelle AURDAL 1:30:31.0

Kvinner 23-39: 1 Maren Wangensteen Høre Ryfoss IL 44:27.0, 2 Hilde Fenne Bjørgum IL 44:57.0, 3 Ingrid Festø Gular / IL Gular 46:33.0, 4 Kristine Marie Bjørnslett Nilsen SNARØYA 47:28.0, 5 Åse Klinkenberg Hytteplan Sport 49:17.0, 6 Ingvild Bratlie NTNUI 49:52.0, 7 Kathrine Rørtveit Gular 52:20.0, 8 Kjersti Linnes Øystre Slidre IL 56:45.0, 9 Aina Jostenolderløkken Lalm IL 56:55.0, 10 Marianne Fløttum SYKKYLVEN 57:44.0, 11 Lise Kopperud 57:57.0, 12 Ingvild Indredavik Fana IL 1:00:35.0, 13 Trine Kolstad Team Håplaus 1:02:25.0, 14 Julie Dewit OSLO 1:04:50.0, 15 Linda Guterud ØYER 1:06:13.0, 16 Ina Helgesson HUNNDALEN 1:07:47.0, 17 Marianne Øvstehage Vestringen IL 1:08:28.0, 18 Vibeke Nordli Lena IF 1:09:33.0, 19 Karianne Bø ULNES 1:11:11.0, 20 Eva Marie Mellberg FREDRIKSTAD 1:12:00.0, 21 Helene Sandø OSLO 1:12:42.0, 22 Gunnvor Strangstad LILLEHAMMER 1:13:21.0, 23 Anja Rykhus OSLO 1:17:02.0, 24 Marit Røe ROGNE 1:18:17.0, 25 Sissel Natalie Olsen MJØNDALEN 1:18:19.0, 26 Sara Larsen OSLO 1:19:52.0, 27 Suzanne Merkus NED OSLO 1:21:58.0, 28 Charlina Farbu-Løvholm VOLLEN 1:22:28.0, 29 Maria Tåsåsen INGEBERG 1:25:09.0, 30 Katrine Fosserud INGEBERG 1:25:21.0, 31 Eli Haug MESNALI 1:37:10.0

Kvinner 40-44: 1 Stine Kibsgård Johannessen Gjerdrum IL 1:04:56.0, 2 Mona Høysæter Fenstad Trondheim Triatlonklubb 1:06:29.0, 3 Merete Holen Vågå IL 1:07:38.0, 4 Astrid Verstad Kobberstad Lena IF 1:09:34.0, 5 Linda Holten Riste Vestre Slidre Idrettslag 1:09:48.0, 6 Camilla Bjone Hålien Høre/Ryfoss Idrettslag 1:16:03.0, 7 Kristine Høydahl SLEMMESTAD 1:20:39.0, 8 Tonje Weihe Presterud FJELLHAMAR 1:21:33.0, 9 Kristina Lien Berg-Hansen Reisebureau 1:26:45.0, 10 Anja Stenslette JEVNAKER 1:34:00.0, 11 Bente Grina JEVNAKER 1:37:11.0

Kvinner 45-49: 1 Pernilla Egedius Vind IL 54:26.0, 2 May Ingela Hope VIKERSUND 59:16.0, 3 Astri Syse ASKER 59:22.0, 4 Marianne R Aarstad JESSHEIM 1:01:31.0, 5 Tove Nybakk SKEDSMOKORSET 1:21:58.0, 6 Trude Thorsrud SKEDSMOKORSET 1:25:49.0, 7 Monica Apell Johansen OSLO 1:26:03.0, 8 Marita Koppang Berg-Hansen Reisebureau 1:35:40.0

Kvinner 50-54: 1 Anne-Kristin Kvamme Team Tronrud 57:11.0, 2 Sylvi Bjørnslett SNARØYA 57:51.0, 3 Tina Botten Høvik IF 1:01:15.0, 4 Jartrud Steinsli Østmarka OK 1:20:30.0, 5 Heidi Tannum OSLO 1:34:33.0

Kvinner 55-59: 1 Marit Vika Langødegård Leira il 55:44.0, 2 Bjørg Hagaseth LANDÅSBYGDA 1:02:11.0, 3 Åse Mai Leirdal Kolbukameratene 1:07:48.0, 4 Bodil Nysveen AURDAL 1:11:02.0, 5 Bente Festøy Equinor 1:12:30.0, 6 Anniken Kvamsø KOLBOTN 1:18:54.0, 7 Anne Kristin Nesje Berg-Hansen Reisebureau 1:21:09.0, 8 Anne Marie Meyer OSLO 1:45:50.0

Kvinner 60-64: 1 Anne Søbstad Rye GE Healthcare 1:10:25.0, 2 Berte Søbstad OSLO 1:13:11.0, 3 Liv Johanne Røttingen Dnb/Team Sportsmanden 1:17:59.0, 4 Marit Hammersland Dagestad Korlevoll-Odda 1:23:29.0

Kvinner 65-69: 1 Brynhild Bjørkestrand BERGEN 1:44:12.0, 2 Torhild Markhus Andersen Odda IL 1:44:13.0

Kvinner 70-74: 1 Anne-Berit Skoghus Joggekameratene 1:34:52.0

Gutter 11 og yngre: Sigve Ulberg Skrautvål IL 57:38.0, Jonatan Svenson Øystre Slidre IL 59:48.0, Eirik Sørbye Røa IL 1:09:53.0, Lukas Høysæter Utskot Øystese IL DNS

Menn 12-13: 1 Martin Jørstad Ringli Øystre Slidre IL 50:25.0, 2 Jørgen Skrindsrud Nordaas Øystre Slidre IL 50:52.0, 3 Ola Tryland RAUFOSS 1:13:40.0, 4 Daniel Stendahl Haugen FETSUND 1:18:08.0, 5 Jonatan H. Korshavn Nordre Land IL 1:18:44.0, 6 Alfred Fenstad Høysæter TRONDHEIM 1:25:32.0

Menn 14-15: 1 Marcus Dahl-Rismyhr Sarpsborg IL 45:33.0, 2 Jakob Lundby Østre Toten Skilag 47:51.0, 3 Peder Elias Nordseth Gjøvik Friidrettsklubb 48:09.0, 4 Even Fougner Gjøvik Friidrettsklubb - Friidrett / Gjøvik Friidrettsklubb 50:21.0, 5 Emil Høysæter Kolltveit Samnanger IL 50:36.0, 6 Sigurd Øygard Rogne IL 52:49.0, 7 Hans Kristian Dokken Nordre Land IL / Nordre 58:03.0

Menn 16-17: 1 Trym Olafsen Rustad IL 42:58.0, 2 Jacob Olsson Rustad IL 43:35.0, 3 Jens Høie Rustad IL 44:49.0, 4 Bendik Håland Pedersen Rustad IL 45:43.0, 5 Vegard Thon ETNEDAL 47:00.0, 6 Oskar Farbrot Rustad IL 49:47.0, 7 Lars Lybekk Bertelrud Bagn IL 51:49.0, 8 Jostein Tullander Rustad IL 52:32.0, 9 Henrik Webjørnsen Rustad IL 52:59.0, 10 Anders Alme Eng Nordre Land IL / Nordre Land il ski /Skiskyting 53:13.0, 11 Alexander Skattebo Gyldensten STAVERN 55:34.0, 12 Jonas Herbrandsen Rustad IL 56:48.0, 13 Joakim Eriksrud Karlsen Rustad IL 57:00.0, 14 Axel Ivan Rustad IL 57:36.0, 15 David Stendahl Haugen FETSUND 1:05:33.0, 16 Andreas Hoel Sandsdalen Rustad IL 1:06:39.0, 17 Martin Ingar Dalen Team Håplaus 1:29:24.0

Menn 18-19: 1 Sivert Eggen Bøler IF Friidrett 39:41.0, 2 Iver Tildheim Andersen Rustad IL 39:58.0, 3 Amund Riege Rustad IL 42:07.0, 4 Ørjan Moseng TYNSET 46:21.0, 5 Mats Øverby DRAMMEN 46:46.0, 6 Brage Aslaksby Øystre Slidre IL 48:29.0, 7 Jo Eivind Nilssen Øystre Slidre IL / Team Valdres ski 48:34.0, 8 Trym Stensvold Nesodden IF 49:27.0, 9 Einar Lund Westgaard Rustad IL 49:41.0, 10 Sindre Sundhaugen Gjøvik Friidrettsklubb 50:18.0

Menn 20-22: 1 Lars Sørensen Rustad IL 38:31.0, 2 Tor Olav Nesheim Hægeland Rustad IL 39:41.0

Menn 23-39: 1 Anders Nøstdahl Gløersen Rustad IL 37:51.0, 2 Petter Soleng SKINSTAD Gjøvik Friidrettsklubb 40:40.0, 3 Pål Jostein Petersen Onsrud Team Sportsmanden 41:38.0, 4 Thomas Fenne Voss IL / Valdresskigard 41:42.0, 5 Atle SMENES Rustad IL 43:04.0, 6 Even Sæteren Hippe Bagn IL / Bagn Il/Valdres Langløparlag 43:49.0, 7 Håkon Eliassen Øvrebø Øystre Slidre IL / Bhss 44:08.0, 8 Ståle Fenstad Rustad IL 44:12.0, 9 Sigurd Sollien HULBAK Hemsedal IL 44:49.0, 10 Runar Heggen OSLO 48:16.0, 11 Vegard Ødegården Rustad IL / Oslo Sportslager / Rustad IL 49:32.0, 12 Stig B. Thorvaldsen V.Torpa ul 51:54.0, 13 Sondre Aastveit Rogne IL 52:43.0, 14 Simen Hveem Takstgruppen AS 53:21.0, 15 Anders Egeberg Blaker IL 54:10.0, 16 Jørgen Hegge Nilssen EIDSVOLL 55:01.0, 17 Petter Krohn DnB 1:00:06.0, 18 Kim Andre Farbu-Løvholm VOLLEN 1:02:03.0, 19 Daniel Hansen Løplabbet 1:02:47.0, 20 Einar Hanssen OSLO 1:03:01.0, 21 Ole Gjernund Strangstad LILLEHAMMER 1:04:28.0, 22 John Andre Gråwe Berg-Hansen Reisebureau 1:04:31.0, 23 Eirik Gjerdalen Gjerdalen 1:04:56.0, 24 Jostein Mottang Pedersen Team Nordlie Auto AS 1:05:11.0, 25 Morten Brestad ULNES 1:09:11.0, 26 Anders Nysveen SØRSTRAUMEN 1:12:18.0, 27 Kenneth Ommundsen Stavanger Døve-Idrettsforening / Stavanger Døves Idrettsforening 1:16:02.0, 28 Tommy Olsen MJØNDALEN 1:18:19.0, 29 Birger Thømt Jensen Team Nordlie Auto AS 1:22:28.0, 30 Marius Gjerdalen Gjerdalen Kjøleservice 1:24:12.0, 31 Per Espen Truberg Sletta Atlet å Ballett Klubb 1:27:54.0, 32 Bjørn Ole Kolstad Team Håplaus 1:30:31.0

Menn 40-44: 1 Øystein Myrland Vind il 46:53.0, 2 Allan Hjorth Jørgensen Gol IL 50:13.0, 3 Øystein Vikingsen Fauske SYKKYLVEN 54:25.0, 4 Tor Nordaas Øystre Slidre IL 57:12.0, 5 Tommy Båtstrand Team Pøsebo 1:05:26.0, 6 Jøran Sørensen Team Nordlie Auto AS 1:08:42.0, 7 Alexander Fornæss HØNEFOSS 1:19:28.0, 8 Kjetil Weihe Presterud FJELLHAMAR 1:21:29.0

Menn 45-49: 1 Jon Arne Skrove Hytteplan Sport 46:09.0, 2 Vegard Woll Nesbyen IL 46:56.0, 3 Bjørn Robøle HEGGENES 49:42.0, 4 Trond Grønnerud KOLBU 59:10.0, 5 Vidar Olsen Øystre Slidre IL 1:01:29.0, 6 Per Olav Evenrud Nammo Bil 1:03:25.0, 7 Geir Morten Utskot Øystese IL 1:04:01.0, 8 Egil Haugen RYFOSS 1:05:29.0, 9 Lars Janjak BØDALEN 1:05:43.0, 10 Per Bo Svensson Øystre Slidre IL 1:08:34.0, 11 Mercid Softic Nordlie Auto AS 1:10:45.0, 12 Cato Storm OSLO 1:12:39.0, 13 Ronny Bakkelund Sletta Atlet å Ballett Klubb 1:13:24.0, 14 Finn Atle Lønnkvist Pøsebo IL 1:27:41.0

Menn 50-54: 1 Håkon Skrindo Gol IL 48:34.0, 2 Gaute Løge Pedersen Dnb/Team Sportsmanden 51:21.0, 3 Roar Aamodt Bagn IL 53:07.0, 4 Bjørn Tore Berntsen Nordre Land IL Ski/Skiskyting 53:25.0, 5 Georg Rolandsgården Øystre Slidre IL 55:17.0, 6 Pål Stendahl OSLO 55:36.0, 7 Jan Otto Nordeng Nordre Land il 56:34.0, 8 Lars Dehlimarken GRAN 57:18.0, 9 Gøran Dypdal VESTRE GAUSDAL 1:04:37.0, 10 Magne Fagereng MOELV 1:10:03.0, 11 Bjørn Haugen FETSUND 1:11:57.0, 12 Øystein Engen LARKOLLEN 1:13:20.0, 13 Finn Erik Amundsen Landsnes Hage 1:16:54.0, 14 Agnar Korshavn Nordre Land IL 1:18:45.0, 15 Per Øverby Lier IL 1:22:18.0, 16 Jan Vidar Snefugl Folldal IF 1:31:04.0, Lars Lodgaard Raufoss IL Langrenn DNS, Stig Øivind Løvmo OSLO DNS

Menn 55-59: 1 Tore Bjerkrheim Nesbyen IL 45:44.0, 2 Geir Vågen Koll IL 47:07.0, 3 Jan-Tore Jørgensen Lier Skikøperforen. 52:59.0, 4 Carl Jørgen Rummelhoff MOSS 56:43.0, 5 Geir Teigen 59:13.0, 6 Jan Morten Røkaas Lier Skiløperforen. 1:00:06.0, 7 Anders Lindborg IL Jotun 1:00:48.0, 8 Leif Kåre Besseberg Vestfossen IF 1:00:56.0, 9 Svein Arve Myrland Indre Sogn Sparebank 1:07:35.0, 10 Per Stedje Østmarka OK 1:17:10.0, 11 Jan Helge Sørebø Hydro ØÅ BIL 1:17:47.0, 12 Roger Moen Hydro ØÅ BIL 1:22:46.0

Menn 60-64: 1 Per Indredavik Fana IL 49:29.0, 2 Atle Grøndalen Toten-Kranken ck 50:21.0, 3 Johannes Leirdal Kolbukameratene 54:45.0, 4 Kjell Nysveen Kvænangen Fysak 54:47.0, 5 Knut Rykhus Kripos IL 58:06.0

Menn 65-69: 1 Hans J. Klausen RAMNES 1:06:27.0, 2 Dag Erichsrud BUL 1:12:41.0, 3 Tore Brønnum Privat 1:25:20.0

Menn 70-74: 1 Herbjørn Brennhovd Gol IL 54:30.0, 2 Trygve Veslestaul IL Dyre Vaa 1:03:29.0, 3 Sven Serigstad Bjerkreim IL 1:10:41.0, 4 Arne A. Martinsen Team Martinsen 1:12:35.0

Menn 75+: 1 Tor Finn Denstad Lillehammer IF 1:06:41.0

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags