Ringmoen - Delikat 1/2 tomannsbolig med dobbel garasje. Bør oppleves!
Innhold
1 etg.: entré, bad, soveorm, stue og kjøkken.
Loft: trappegang, to soverom, bod og toalett.
Da boligen ble bygget, hadde man tegnet inn et soverom i stuen i 1 etg. Man har i dag valgt å ha en storstue, her kan man evt. igjen sette opp lettvegger og få et soverom nr. fire. Isolert sportsbod ved overbygget inngangsparti. Rommet benyttes som kombinert vaskerom/ bod.
Over garasjen er det gode lagringsmuligheter i en åpen og romslig isolert bod.
Standard
Boligen har en god planløsning og bra standard.
1 etg.:
Entré: tregulv, brystpanel og miljøstrie på vegger. Takess i himling. Skyvedørsgarderobe.
Bad: fliser på gulv og vegger. Takess i himling. Baderomsinnredning med profilerte fronter, nedfelt servant, over- og underskap, lysarmatur over speil og toalett. Stort bade/dusjkabinett med boblebad, fotmasasje, steamdusj, lys både i tak og nede ved gulv, opplegg for radio og telefon.
Stilfullt og praktisk kjøkken nytt 2010: tregulv, tapet på vegger og takess i himling. Profilerte fronter på kjøkkeninnredninger, svært god benkplass, delintegrert oppvaskmaskin og ventilator med mekanisk avtrekk.
Romslig og innbydende stue og spisestue med tregulv, tapet på vegger og takess i himling. Peisovn og varmepumpe. Vaskerom/ bod med fliser på gulv, panel på vegger og takess i himling. Soverom med laminat på gulv, brystpanel og malt strie på vegger. Takess i himling.
Loft/ 2 etg.:
To soverom med laminat på gulv, panel på vegger og panel i himling. Det største soverommet har god skapplass i skyvedørsgarderobe/ walkin closet.
Toalett: Laminat på gulv, panel på vegger og i himling. Toalett og servant. Ikke ventil.
Bod: Plater på gulv og vegger. Panel i himling.
Det medfølger ikke hvitevarer med salget.
Byggemåte
Boligen er en halvpart av en tomannsbolig.
Boligen oppført på ringmur med støpt plate på mark. Bindingsverksvegger med utvendig liggende panel. Yttertak tekket med takstein. For ytterligere informasjon se vedlagt takst.
Oppvarming
Varmepumpe i stue (ny 2011).
Varmekabler på bad/vaskerom. Peis med innsats i stue. Forøvrig elektrisk fyring.
Det er foretatt kontroll av pipe/ ildstedet 09.10.08: Det foreligger ikke pålegg fra feiervesenet.
Beliggenhet
Boligen ligger på solrik tomt i veletablert og landlig boligfelt på Ringmoen ca. 25 km nord for Hønefoss.
Kort vei til flotte rekreasjonsmuligheter i nærområdet. Vikerfjell med glimrende turmuligheter i fin natur både sommer og vinter. Båt, bade- og fiskemuligheter i Sperillen. Golfbane (www.ringerikegk.no) bare noen hundre meter fra boligen. Meget barnevennlig med gangavstand til lysløype m.m.
Adkomst
Kjør E16 nordover forbi Hallingby, til Ringmoen. Ta til venstre mot Vikerfjell, så første vei til høyre inn på feltet. Boligen ligger som den første tomannsboligen på venstre hånd. Det blir satt opp visningsskilter på visningstidspunktet.
Tomten
Romslig og praktisk hjørnetomt.
Ideel andel av 1094 kvm som deles med nabo i sameiet (seksjon 1 og 2). Pent opparbeidet med plen, hekk mot nabo, div. prydbusker etc. Trapp ned til gårdsplass belagt med stein/ singel.
Diverse
Ved salg av fast eiendom skal det på oppdrag som er inngått fra og med 1. juli 2010 oppgis en energiklassifisering fra A - G. Det er selgers ansvar at eiendommen er energisertifisert.
Energimerke C og oppvarmingskarakter ORANSJE.
Parabol medfølger eiendommen. Tuner og kort vil ikke følge eiendommen. Leverandør Canal digital