...
Vålerenga slo Viking i første serierunde i Eliteserien. Minsfornøyd med TV-en da du så kampen? Få meg deg tispene dersom du vurderer å bytte ut den gamle skjermen før 2. serierunde. Foto: Digitalsport/ANB

Kjøp riktig fotball-TV

Oslo (ANB): Misfornøyd med TV-en etter første runde i Eliteserien? Dette ser du etter når du skal kjøpe ny flatskjerm..

Publisert 16.03.2010 kl 10:28 Oppdatert 16.03.2010 kl 10:28

Tips en venn på e-post:


Første runde i Eliteserien er gjennomført, og det er nok noen som er misfornøyde med resultatet - både for favorittlaget, men kanskje også på den aldrende TV-en.

Går du med planer om å kjøpe inn ny TV til neste serierunde, kan det være greit å ha en viss anelse om hva den nye skjermen bør inneholde for at kampen skal bli best mulig.

Teknofil.no gir deg noen tips til hva den nye flatskjermen bør ha, litt om de to forskjellige teknologiene som finnes på markedet, og ikke minst en oppfordring til å se matchen i HD så fremt du har mulighet til det.

Om du skal kjøpe deg plasma eller LCD, er fotball en type sending som stiller krav til hvor raskt flatskjermen klarer å bevege bildet. Fotball er spesielt krevende, der mange små detaljer skal gjengis skarpt, samtidig som bilde har raske bevegelser i alle retninger.

Responstid har lenge vært et hett tema for LCD-skjermer, og skal du kjøpe deg en fotballskjerm, være seg både plasma eller LCD, anbefaler vi å kjøpe en skjerm som har 100Hz teknologi. Denne teknologien hjelper til å få bildet til å bevege seg mer problemfritt, og du kan slippe å se en dobbel midtlinje når ballen sparkes ut.

På dagens marked får du både LCD-og plasmaskjermer 100- eller 200 Hz. Ønsker du mer informasjon om HZ, klikk her for teknofil.nos TV-skole. (ANB)

Les hele saken her

Mest lest nå

...

Dødsulykke ved Nestunnelen

En person omkom da en bil kjørte inn i en fjellvegg og så begynte å brenne fredag morgen. Les mer

...

Morten Grøtnes tar revy-pause

Morten Grøtnes står over årets utgave av sommerrevyen i Hønefoss. Sjekk hvem som overtar. Les mer

...

Avdekket cannabisplantasje i Ringerike

Fire personer ble fredag formiddag pågrepet og siktet for grove narkoforbrytelser. Les mer

...

Slåssing og krangling

En måtte sy mens en annen ble fjernet fra Hønefoss sentrum. Dette er bare noe av det som skjedde i sentrum natt til lørdag. Les mer


TIPS OSS

Telefon: 4744 0000
SMS/MMS: RBTIPSET til 2097 (1,-)
E-post: tips@ringblad.no
Skjema: Tipsskjema
E-post nettavisen: web@ringblad.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 32 17 95 00
Ringerikes Blad
Postboks 68 Sentrum
3502 Hønefoss

ANNONSE

E-post: webannonse@ringblad.no
Annonsekonsulent nett:
Morten Jensen - Tlf.: 32 17 95 78
Annonse papiravis: annonse@ringblad.no

RINGERIKES BLAD

Ansvarlig redaktør (konst.): Øyvind Lien
Adm. direktør: Bjørn Harald Blaker
Markedssjef annonse: Ståle Hjerpseth
Markedssjef opplag: Janniche Larssen Bockmann
Nettansvarlig: Audun Kristiansen Jahren

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.