Lykkelig talent

Aud Jorun Wilhelmsen ble Stjernedryss-vinner i april

- Jeg ønska meg finaleplass i bursdagspresang, og det fikk jeg, sier en lykkelig månedsvinner av Stjernedryss, Aud Jorun Wilhelmsen.

HØR AUD JORUNS BIDRAG HER

anne gro christensen
Anne Gro Christensen Profil E-post
Publisert 02.05.2008 kl 13:01 Oppdatert 03.05.2008 kl 17:51

Tips en venn på e-post:

...
Foto: Anne Gro Christensen

Hun påstår at hun sang før hun kunne snakke og danset før hun kunne gå. Dessuten underholdt hun hele familien på alle sammenkomster med sin egen tolkning av Tante Sofie.

- Jeg ble nok litt mer sjenert med årene, og var forsiktig med å rekke opp handa på ungdomsskolen da noen ville ha med noen i et band. Men så traff jeg Julie, som hadde fartstid som vokalist fra hun var fire. Og da løsna det, sier Aud Jorun.

Duo

De to jentene har funnet tonen sammen, og er i ferd med å spille inn en demo som duett i Oslo. Men de holder også på hver for seg. Fredag kveld kveld tok de mikrofonen og deltar i finalen i Alfreds sangkonkurranse.

- Vi jobber mye med rhythm and blues, sier Aud Jorun, som ellers er svært altetende når det gjelder musikk.

Blant låtene hun har liggende ute på Stjernedryss, er en hjemmesnekret sang med pianoakkompagnement.

HØR AUD JORUNS BIDRAG HER

Låtsnekker

- Jeg satt på T-banen hjem fra jobb og fikk ei linje i hodet. Så fortsatte jeg å skrive til sangen var på plass og har pussa og pussa på den senere. Jeg er veldig glad i den, sier Aud Jorun, som stadig har nye melodier og tekster i hodet og som håper å kunne drive med musikk på heltid.

Fram til nå har hun jobbet i en Montessori-barnehage i Oslo, men slutter til sommeren.

- Da håper jeg at jeg kan finne en jobb som er mer musikkrelatert, sier hun, og gleder seg til finale i Stjernedryss etter sommerferien.

Mest lest nå

...

Dødsulykke ved Nestunnelen

En person omkom da en bil kjørte inn i en fjellvegg og så begynte å brenne fredag morgen. Les mer

...

Avdekket cannabisplantasje i Ringerike

Fire personer ble fredag formiddag pågrepet og siktet for grove narkoforbrytelser. Les mer

...

Morten Grøtnes tar revy-pause

Morten Grøtnes står over årets utgave av sommerrevyen i Hønefoss. Sjekk hvem som overtar. Les mer

...

Slåssing og krangling

En måtte sy mens en annen ble fjernet fra Hønefoss sentrum. Dette er bare noe av det som skjedde i sentrum natt til lørdag. Les mer


TIPS OSS

Telefon: 4744 0000
SMS/MMS: RBTIPSET til 2097 (1,-)
E-post: tips@ringblad.no
Skjema: Tipsskjema
E-post nettavisen: web@ringblad.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 32 17 95 00
Ringerikes Blad
Postboks 68 Sentrum
3502 Hønefoss

ANNONSE

E-post: webannonse@ringblad.no
Annonsekonsulent nett:
Morten Jensen - Tlf.: 32 17 95 78
Annonse papiravis: annonse@ringblad.no

RINGERIKES BLAD

Ansvarlig redaktør (konst.): Øyvind Lien
Adm. direktør: Bjørn Harald Blaker
Markedssjef annonse: Ståle Hjerpseth
Markedssjef opplag: Janniche Larssen Bockmann
Nettansvarlig: Audun Kristiansen Jahren

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.