Holeværingens herrelag lot mange av lagets unge spillere ta ansvar, og slo Krødsherad i håndballkampen i helgen.
| Publisert 09.02.2010 kl 08:00 Oppdatert 09.02.2010 kl 08:11 |
Første omgang var ujevn, men i periodene hvor laget var konsentrert, gikk det på skinner og gutta leverte gode og enkle kombinasjoner.
Foran drøyt 100 tilskuere i Kleivhallen tok mange av lagets unge spillere ansvaret de hadde fått i denne kampen, og satte inn 18 mål før pause.
I andre omgang fortsatte unggutta å ha masse innsats og tæl, og med litt mer tålmodighet ville det blitt flere mål på de mange sjansene. Når samspillet mellom de unge sitter er det mange spennende spilletyper og kvalitet i stallen, som vil løfte herrelaget opp flere nivåer. Herrelaget var aldri truet av Krødsherad, og gutta kunne gå stolt av banen med en 32-24-seier og andreplass på tabellen.
Målscorere for Holeværingen:
Marius Erlandsen 7, Didrik Sawkins 6, Tom Mosengen 5, Nicolai Hagelsteen Thorsrud 4, Håvard Johansen 3, Glenn Koveland 3, Anders Western 2, Leif Morten Lauritzen.
I protest mot de høye prisene for å få rettighetene til å vise kampen mellom Norge og Island på TV, blir kampen å høre på Kooperativen fredag kveld. Les mer
Utrykkning til Follum fabrikker. Les mer
Uten bolig på Ringerike bruker de opp mot fire timer daglig i buss eller bil for å komme seg til HiBu.
Kalenderen fra Lesernes ringblad | ||
Brudepar | ||
Kalenderen fra Nygift i Ringerikes Blad | ||
Nye leserbilder | ||
Det skulle mer enn regn til for å ødelegge hyggen for små og store som møtte fram til trolsk teater med Krokskogens mektige eventyrskog som de rette kulisser.
Se bildene her
Mange sto klare i porten da loddemarkedet på Eikli skole ble åpnet lørdag.
Se bildene her