Onsdag gikk startskuddet for norgesmesterskapet i bedriftsbowling på Hønefoss Bowlingsenter.
| Margrethe Håland Solheim | |
| Publisert 08.10.2009 kl 06:01 Oppdatert 08.10.2009 kl 07:24 |
Lyden av kuler som triller langs banene fyller hallen. Konsentrerte spillere følger spente med på resultatlistene. Noen jubler, andre rister skuffet på hodet.
Mens noen tar bedriftsmesterskapet i bowling som en morsom aktivitet med kollegaer, er det andre som tar det mer alvorlig. De tre spillerne på Hutamekis herrelag smiler fornøyde over resultatene fra NMs første dag, og er blant dem som er med for moroskyld. Til tross for en 2. plass i fjorårets NM føler de ikke noe press.
- Vi ligger på førsteplass etter dagen i dag, men NM holder på helt til søndag og det kommer mange sterke lag etter hvert, så vi har ikke noen forhåpninger om å vinne, forteller Geir Gundersby. Han spilte sammen med kollegaene Werner Gulbransen og Bjørn Erik Fjellstad.
Trener mye
De glade spillerne fra Hutameki er fornøyde med at NM arrangeres i Hønefoss, og mener det setter Hønefoss mer på kartet i bowlingverden.
- Vi har en kjempeflott hall her, og det skulle bare mangle at vi fikk ha NM. Hallen er veldig publikumsvennlig og passer perfekt til et slikt arrangement, mener Gundersby.
Laget fra Hutameki kan ikke annet enn å smile over den gode stemningen i bowlinghallen, og gleder seg over at så mange spillere fra hele landet har tatt turen til Hønefoss.
- Det er kjempestemning her, og det er sjeldent dårlige miner over tap. Dette er bowling på bedriftsnivå, men det er mange spillere som spiller aktivt, for eksempel oss. Vi trener mot NM hvert år, og vi har en bedriftskamp i uka, samt at vi trener flere ganger i uka. Målet for oss i NM er å slå de andre lokale lagene, særlig Follum, og etter spillet i dag har de ikke en sjans, smiler de.
Lokalt
Blant de rundt 300 deltakerne som er fordelt på fem forskjellige klasser, kommer hele 60 spillere fra Buskerud. Nils Elsrud, leder i Buskerud bedriftsidrettskrets var strålende fornøyd etter første dag av NM.
- Det mange deltakere og god stemning. Det er helt fantastisk at det er så mange lokale deltakere med, og jeg kan ikke annet enn å være veldig fornøyd etter første dagen, forteller han. Han gleder seg sammen med de andre i ledelsen til de neste dagene i norgesmesterskapet, og har tro på at alt kommer til å gå på skinner.
Med bare tre måneders varsel kan transittmottakene på Hvalsmoen og Tyriheim legges ned. Les mer
Etter en tøff start på sesongen har Hønefoss utviklet seg til å bli et av de beste hjemmelagene i Tippeligaen. Les mer
"Time samme dag" via SMS har gitt legene på Ringerike medisinske senter en enklere hverdag. Les mer
Motemobilen iPhone 4 ble i går lansert, men har du planer om å kjøpe den i Hønefoss er du sannsynligvis for sent ute. Les mer
Det bør legges bedre til rette for bruk av Randsfjorden, slår en fersk rapport fast. Les mer
Kalenderen fra Lesernes ringblad | ||
Nye leserbilder | ||
- Dette er herlig, smiler Tor Ola Kaasin Berntsen (10) og Magnus Kaasin Berntsen (13).
Les mer
Birthe Møller og Knut Johnsen ble viet på branntomta etter Hønefoss kirke.
Se bildene her