Fartsfylt Tyrinatt

32 lag stilte på startstreken i natt-o-stafetten "Tyrinatta" på Helgelandsmoen onsdag kveld. O-løpet ble en fartsfest i flott terreng.

Publisert 10.04.2008 kl 11:01 Oppdatert 14.04.2008 kl 14:26

Tips en venn på e-post:

...
FIN SESONGÅPNING: En bra åpning på vårsesongen for Ringerikes Lars Inge Arnevik (t.h) i Tyrinatta på Helgelandsmoen. Her sammen med løypelegger Jon Arne Skrove. Foto: Frode Løset

Orienteringsløpet Tyrinatta består av fire etapper, men samme løper kan gjennomføre opp til tre etapper. Blant de som imponerte med sterk løping var distriktets egen Torgeir Nørbech. Tyrvingløperen løp like godt tre av fire etapper på laget sitt. Dermed ble det 15 kilometer nattløping på junioren, som kunne skilte med en kilometertid på under seks minutter. Det holdt til en 3. plass i stafetten.

Torgeir hadde også dagens beste etappetid på 6 kilometersløypa.. Det er tydelig at han er i god rute foran store løp som natt-NM og Tiomila. I fjor vekslet han først på 1.etappe i Tiomila - kanskje er formen minst like god i år?

Bækkelagets 1. lag vant stafetten foran Raumar.

Området mellom Helgelandsmoen og Svendsrudmoen egner seg ypperlig for nattorientering. Terrenget er flatt og stifylt, og førsteetappen på 6,5 kilometer gikk unna på 35 minutter. Det er fem og et halvt minutt på kilometeren. Det er raskt i en mørk vårkveld. Samlingsplassen i den gamle idrettshallen på Helgelandsmoen dannet en ypperlig ramme rundt stafetten.

Fin gjennomkjøring

Ringerike o-lags herreløpere fikk også en fin gjennomkjøring foran Tiomila om vel to uker. I tiomla stiller klubben med herrelag og flere ungdomslag. Både Lars Inge Arnevik og Knut Aas på førstelaget hang brukbart med på de to første etappene over 6 kilometer, selv om avstanden til de aller beste lagene ble over fem minutter.

Også flere av ROL-ungdommene prøvde seg på nattorientering denne vårkvelden.

14 årringene Aina Viena og Tonje Kvamme Dahl gjennomførte sin 2,5 kilometer lange etappe i ungdomsklassen på 25 minutter. Det er imponerende i stummende vårmørke, og viser at de også finner fram med hodelykt. Med det tok de skalpen på 16 åringene Ivar Tronrud og Ola Hultgreen, som måtte finne seg i å bli slått av de ungjentene med over tre minutter.

Løypelegger Jon Arne Skrove fikk ros for bra løyper, og mange utøvere fikk nyttig nattrening foran årets høydepunkt i vårsesongen - natt-NM og Tiomila.

FOTBALL LIVE

altomfotball.no
Sarpsborg 08 - Hønefoss 2 - 2 fredag 03. feb. kl. 16:30 Kampen er ferdigspilt Les kampreferat
  • Etter kamp En jevn kamp i Østfold ender 2-2. To mål av Beugre, ett av Roberts og ett av Divanovic gjorde at matchen ender uavgjort, noe som alt i alt er et fair resultat i et jevnspilt oppgjør i Østfoldhallen. Begge lag skapte flere scoringsmuligheter for seg selv, og det kunne fort blitt mer enn fire mål her i dag. Til syvende og sist er det greit med uavgjort. Vi takker for følget!

Tabell

  Lag S V U T   P
0 Aalesund 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Brann 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Fredrikstad 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Haugesund 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Hønefoss 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Lillestrøm 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Molde 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Odd 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Rosenborg 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Sandnes Ulf 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Sogndal 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Stabæk 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Strømsgodset 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Tromsø 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Viking 0 0 0 0 0 - 0 0
0 Vålerenga 0 0 0 0 0 - 0 0



TIPS OSS

Telefon: 4744 0000
SMS/MMS: RBTIPSET til 2097 (1,-)
E-post: tips@ringblad.no
Skjema: Tipsskjema
E-post nettavisen: web@ringblad.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 32 17 95 00
Ringerikes Blad
Postboks 68 Sentrum
3502 Hønefoss

ANNONSE

E-post: webannonse@ringblad.no
Annonsekonsulent nett:
Morten Jensen - Tlf.: 32 17 95 78
Annonse papiravis: annonse@ringblad.no

RINGERIKES BLAD

Ansvarlig redaktør (konst.): Øyvind Lien
Adm. direktør: Bjørn Harald Blaker
Markedssjef annonse: Ståle Hjerpseth
Markedssjef opplag: Janniche Larssen Bockmann
Nettansvarlig: Audun Kristiansen Jahren

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.