Favoritten står over 15 km

Tord Asle Gjerdalen blir neppe å finne på startstreken i NM-rennet over 15 kilometer i fri teknikk i Granåsen torsdag. - Jeg går sannsynligvis bare de to siste rennene, sier Holeværingen-løperen.

Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Hole  Ringerike 

NYFØDTE

Nyfødte - Januar 2010

Leserbilder

Lesernes vinterfoto - del 2

Det beste bildet premieres med et fleksibelt stativ.

KONKURRANSEN ER AVSLUTTET

Se bildene her

Lesernes vinterfoto - del 1

Det beste bildet premieres med et fleksibelt stativ.

KONKURRANSEN ER AVSLUTTET

Se alle vinterbildene her

Lesernes julefoto

Klarer du å feste julestemningen på film, kan du vinne et digitalkamera med stativ i julefotokonkurransen på ringblad.no.

KONKURRANSEN ER AVSLUTTET

Se alle bidragene her

Lesernes nyttårsaften

Har du bilder fra din nyttårsfeiring? Send dem til ringblad.no

Se lesernes bilder
Ole Martin Rudstaden
Publisert 29.01.2008 kl 06:01 Oppdatert 29.01.2008 kl 06:01

Tips en venn på e-post:

Tord Asle Gjerdalen Foto: Jan Torkel Torstensen

- Det er mulig at 15 kilometeren kommer litt tidlig. Jeg tror kanskje ikke jeg skal gå den, sier Gjerdalen, som ble beste nordmann på 11. plass på samme distansen i verdenscuprennet i Canmore fredag.

Nest beste nordmann, Petter Northug jr. endte på 22. plass, 18 sekunder bak Gjerdalen.

- Ikke gullmulighet

Hole-gutten føler imidlertid ikke at han gir fra seg en gullmulighet ved å droppe distansen.

- Nei, jeg ville ikke vært noen favoritt. Favoritter får heller de som har vært hjemme og trent de siste ukene være. Det er en stor fordel å ha trent ordentlig fremfor å ha vært i Canada og gått verdenscup, mener 24-åringen.

Han medgir imidlertid at han ville vært favoritt om han ikke hadde gått i Canada.

- Da hadde jeg kanskje vært en av favorittene, sier Gjerdalen, som mandag var på vei hjem fra Canada sammen med resten av landslaget.

Storfavoritt

Med bakgrunn i verdenscupresultatene denne sesongen, ville Tord Asle Gjerdalen definitivt vært å regne som den største favoritten til NM-gullet på 15 kilometer fri teknikk torsdag.

I tillegg til rennet i Canmore, har det vært arrangert én 15 kilometer i fri teknikk tidligere i sesongen, nemlig på Beitostølen. Her ble Gjerdalen nest beste nordmann på sjuendeplass, kun slått av skiskytter Ole Einar Bjørndalen på femteplass. Bjørndalen stiller neppe i NM.

Som om ikke det skulle være nok, ble Gjerdalen også nest beste nordmann i det siste rene fri teknikk-rennet som har vært i verdenscupen hittil denne sesongen.

På fellesstarten over 30 kilometer i russiske Rybinsk endte han på niendeplass etter en massespurt inn mot mål. Tor Arne Hetland vant, men har ikke vist noen form som gjør han til noen favoritt i torsdagens renn.

Går lørdag og søndag

I stedet for å gå for gull på 15 kilometeren torsdag, vil Tord Asle Gjerdalen stille på favorittdistansen skiathlom lørdag og stafetten søndag.

- Jeg går ikke klassisksprint fredag. Det blir mye slit for liten gevinst. Jeg vil heller være skikkelig opplagt til tremila og stafetten, sier Tord Asle, som ikke vil droppe stafetten og la brødrene sine i stikken.

- Jeg må jo gå stafetten, sier han med et smil.

Anders Jacobsen på pallen

Fikk bronse i skiflygings-VM i Planica. Les mer

Revyfeberen raser

Temperaturen stiger i revyensemblet. Nå planlegges det for nye høydemålinger i revyteltet. Les mer

Slåsskamp på nordsiden

En mann i begynnelsen av 20-årene ble pågrepet lørdag, etter at han skal ha slått og sparket en annen mann. Les mer

Sverre Haugli på sjette

Sverre Haugli skøytet inn til en sjetteplass med tiden 6.26,03 på 5000-meter i allround-VM. Les mer

Mest lest

UKENS JA ELLER NEI

Ukens ja eller nei: Våren

Har våren kommet?

Ja
Nei

Din stemme er registrert

Avsluttet

Antall stemmer: 333

Kjenner du noen av disse?

Nye leserbilder

Siste bildesamlinger

OL i Hovsenga barnehage

Tromsø-tapet i bilder

HBK tapte 2-0 borte om Tromsø i den første kampen i årets eliteserie.

Se bildene her

TIPS OSS

Telefon: 4744 0000
SMS/MMS: RBTIPSET til 2097 (1,-)
E-post: tips@ringblad.no
Skjema: Tipsskjema
E-post nettavisen: web@ringblad.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 32 17 95 00
Kundesenter: 32 17 95 95
Ringerikes Blad
Postboks 68 Sentrum
3502 Hønefoss

ANNONSE

E-post: webannonse@ringblad.no
Annonsekonsulent nett:
Morten Jensen - Tlf.: 32 17 95 78
Annonse papiravis: annonse@ringblad.no

RINGERIKES BLAD

Ansv. redaktør: Tore Roland
Adm. direktør: Øyvind Bladt Hagen
Redaksjonssjef: Øyvind Lien
Kanalsjef digitale medier: Christian Senning Andersen
Salgssjef annonse: Nina Simarud
Salgssjef opplag: Janniche Larssen Bockmann

Redaktøransvar