Det var full fart og intens innsats da Hønefoss Discsport Klubb samlet sammen gutter og jenter fra 10 til 14 år til ultimate skole.
| Wenche Nilsen | |
| Publisert 16.01.2008 kl 07:01 Oppdatert 16.01.2008 kl 07:37 |
- Jeg er her for å spille disc, jeg holder på med det. Jeg har holdt på med det en liten stund, men ikke så lenge. Man blir god i ultimate av å trene. Jeg trener en gang i uken med dette, og vil bli så god som mulig, sier 12 år gamle Ole Andreas Skranefjell fra Hønefoss.
Vil lære
Han tilbringer søndagsettermiddagene i Ringerikshallen, hvor det er trening med Hønefoss Discsport Klubb. Sist søndag inviterte klubben til gratis ultimate skole, for gutter og jenter fra 10 til 14 år. Hønefossjenta Sara Tovstaul på 10 år, var en av jentene som for første gang prøvde seg på ultimate-banen.
- Jeg er her fordi jeg har lyst til å lære litt om freesbe og ha det morsomt. Jeg har drevet litt med det på skolen. Man blir god av å trene. Jeg trener ikke så mye, for jeg går jo ikke fast på denne treningen. Jeg skal bli sånn passe god, sier Sara, før hun løper ut på banen igjen.
Trener i Hønefoss Discsport Club, Adrian Oleson, er entusiastisk både ute på banen, og når han i en liten pause snakker om ultimate-sporten.
- Jeg lever og ånder for dette, sier han.
Alle velkommen
Og at han er ivrig og gjerne vil lære fra seg alt han kan om discsport, er det ingen tvil om. Han instruerer og viser både de litt mer erfarne og de som er helt nye, hvordan de skal forsvare seg og hvordan de skal gå til angrep under en ultimate-kamp. Ultimate er en lagidrett med høyt tempo som kombinerer de beste egenskaper i fotball, amerikansk fotball og basketball. Det legges stor vekt på god sportsånd og fair-play. Det oppfordres til konkurrerende spill, men aldri på bekostning av respekt mellom spillere.
- Hos oss er alle velkommen, både gutter og jenter, og vi ønsker oss enda flere spillere i klubben vår.
Hønefoss Discsport Klubb trener året rundt og arrangerer turneringer i Hønefoss og deltar i turneringer utenbys og i utlandet.
Med bare tre måneders varsel kan transittmottakene på Hvalsmoen og Tyriheim legges ned. Les mer
Etter en tøff start på sesongen har Hønefoss utviklet seg til å bli et av de beste hjemmelagene i Tippeligaen. Les mer
"Time samme dag" via SMS har gitt legene på Ringerike medisinske senter en enklere hverdag. Les mer
Motemobilen iPhone 4 ble i går lansert, men har du planer om å kjøpe den i Hønefoss er du sannsynligvis for sent ute. Les mer
Det bør legges bedre til rette for bruk av Randsfjorden, slår en fersk rapport fast. Les mer
Kalenderen fra Lesernes ringblad | ||
Nye leserbilder | ||
- Dette er herlig, smiler Tor Ola Kaasin Berntsen (10) og Magnus Kaasin Berntsen (13).
Les mer
Birthe Møller og Knut Johnsen ble viet på branntomta etter Hønefoss kirke.
Se bildene her