Krenare Krasniqi (17) har vært med på misse-konkurranse i Sveits.
Å delta på en missekonkurranse er noe mange jenter drømmer om.
Krenare fikk være med på "Miss Europa: Albanske Jenter", der hun kom på en delt 3. plass.
- Jeg gikk inn på en nettside som hadde med dette å gjøre, og fylte inn en søknad, og sendte opplysninger om meg, smiler Krenare, som er tydelig fornøyd over innsatsen hun gjorde.
- To, tre uker senere fikk jeg mail fra en jury på seks dommere, som sa at jeg var med i konkurransen.
Krenare forteller at alle kan søke på slike missekonkurranser.
- Det de ser på, er høyde, vekt og bilde av jenta, forteller hun.
Er du mellom 16 til 21 år, kan du søke om å være med på denne konkurransen. Reglene kan være forskjellig.
- Jeg kom på en delt tredjeplass, og fikk tittelen "Miss Publikum". Publikummet som var der kunne velge den de likte best. Vi gikk catwalk, og ut fra applausen publikum ga, ble "Miss Publikum" bestemt, forteller hun.
Denne missekonkurransen var i Sveits den 30. april, og den heldige vinneren fikk tildelt roser, blomster og penger. Førsteplassen fikk 3000 sveitsiske franc, som tilsvarer om lag 17000 norske kroner. Krenare planlegger nå å delta på flere missekonkurranser.
- Dette er bare begynnelsen Jeg skal være med på flere konkurranser. Det var en kjempebra opplevelse, det var gøy å være med, stråler hun.
En person omkom da en bil kjørte inn i en fjellvegg og så begynte å brenne fredag morgen. Les mer
Fire personer ble fredag formiddag pågrepet og siktet for grove narkoforbrytelser. Les mer
To polakker fikk det travelt da de fikk øye på politiet onsdag kveld. Nå har de forklart seg. Les mer
Tidligere "Robinsonekspedisjonen"-deltaker Kathrine Pehrsson ha gitt sitt ja. Les mer