Hønefoss-mannen ble hentet av luftambulansen etter en ulykke på riksvei 35 ved Mølla på Jevnaker.
Mannen, som er i 30-årene, var knapt ved bevissthet da politiet kom til stedet. Han lå da på bakken under lastebilen, opplyser politiet på ulykkesstedet.
MC-føreren ble hentet med luftambulanse og fløyet til Ullevål universitetssykehus, men skadeomfanget er foreløpig uklart.
Ulykken skjedde ved 12.45-tiden, i krysset i bunnen av Olumslinna. Motorsyklisten skal ha kommet kjørende bak en lastebil. I motsatt kjørefelt kom et uvanlig bredt kjøretøy med en følgebil.
Ifølge politiet har lastebilen bremset ganske brått ned i møte med dette brede kjøretøyet, og motorsyklisten har ikke klart å stanse i tide.
Veien var helt sperret i alle retninger etter ulykken, men etter om lag en time begynte trafikken å løse seg opp på stedet.
I 1948 rullet den ut av produksjonlokalene til Hønefoss karosserifabrikk. I 2013 kan den igjen rulle på lokale veier.
SE BÅDE GAMLE OG NYE BILDER AV BUSSEN OG ARBEIDET MED DEN HER Les mer
To ganger hentet HBK opp LSKs ledelser før Rune Bolseth avgjorde kampen like før slutt. SLIK VAR LSK-HBK. Les mer
Sykkelsjef Lars Holm i Ringerike Sykkeklubb er meget godt fornøyd med å ha sikret seg stortalentet Marthe Emilie Skjolden. Les mer
Morten Grøtnes står over årets utgave av sommerrevyen i Hønefoss. Sjekk hvem som overtar. Les mer
I høyden er det bra med snø, men også i lavlandet er forholdene brukbare for å kunne nyte en flott skitur. Les mer
Marius Aasen og Veronica Engan har hatt flere utfordringer i Rally Sweden. Les mer
En måtte sy mens en annen ble fjernet fra Hønefoss sentrum. Dette er bare noe av det som skjedde i sentrum natt til lørdag. Les mer