- Valgte ikke Follum

Rektor Tore Midtbø hadde kvalifiserte lærlinger, men de valgte andre lærebedrifter enn Follum.

Pål Tr. Mannsverk
Pål Tr. Mannsverk Profil E-post
Publisert 08.09.2010 kl 10:00 Oppdatert 08.09.2010 kl 10:00

Tips en venn på e-post:


Papirfabrikken rekrutterer lærlinger fra klassen som heter Teknikk og industriell produksjon (TIP), og den hadde 15 elever i fjor.

- Ni av dem gjorde det til dels veldig bra og hadde lavt fravær, mens seks av dem strøk i ett eller flere fag. Alle de ni elevene har skaffet seg lærlingplasser, men beklageligvis for Follum søkte de seg ikke til bedriften, sier Midtbø.

Rektoren antyder at det kan ha sammenheng med situasjonen rundt fabrikken de siste årene. Han tror ikke det er dumt om Follum satser på å informere både på ungdomsskoler og hans skole om hva bedriften kan tilby.

- Det er ikke riktig å si at skolen generelt leverte fra seg dårlige lærlingemner i vår. Flere bedrifter skryter av lærlingene som kommer fra TIP. Elevene velger selv hvor de vil søke, og for sterke elever vil attraktiviteten til lærebedriften bety mye, sier Midtbø.

...

Vil ha denne Høka-bussen på veien i 2013

I 1948 rullet den ut av produksjonlokalene til Hønefoss karosserifabrikk. I 2013 kan den igjen rulle på lokale veier.

SE BÅDE GAMLE OG NYE BILDER AV BUSSEN OG ARBEIDET MED DEN HER Les mer


...

HBK snudde kampen

To ganger hentet HBK opp LSKs ledelser før Rune Bolseth avgjorde kampen like før slutt. SLIK VAR LSK-HBK. Les mer



...

Har sikret seg sykkeltalent

Sykkelsjef Lars Holm i Ringerike Sykkeklubb er meget godt fornøyd med å ha sikret seg stortalentet Marthe Emilie Skjolden. Les mer


...

Morten Grøtnes tar revy-pause

Morten Grøtnes står over årets utgave av sommerrevyen i Hønefoss. Sjekk hvem som overtar. Les mer


...

Gnistrende skiføre i helgen

I høyden er det bra med snø, men også i lavlandet er forholdene brukbare for å kunne nyte en flott skitur. Les mer


...

Vansker i Rally Sweden

Marius Aasen og Veronica Engan har hatt flere utfordringer i Rally Sweden. Les mer


...

Slåssing og krangling

En måtte sy mens en annen ble fjernet fra Hønefoss sentrum. Dette er bare noe av det som skjedde i sentrum natt til lørdag. Les mer



TIPS OSS

Telefon: 4744 0000
SMS/MMS: RBTIPSET til 2097 (1,-)
E-post: tips@ringblad.no
Skjema: Tipsskjema
E-post nettavisen: web@ringblad.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 32 17 95 00
Ringerikes Blad
Postboks 68 Sentrum
3502 Hønefoss

ANNONSE

E-post: webannonse@ringblad.no
Annonsekonsulent nett:
Morten Jensen - Tlf.: 32 17 95 78
Annonse papiravis: annonse@ringblad.no

RINGERIKES BLAD

Ansvarlig redaktør (konst.): Øyvind Lien
Adm. direktør: Bjørn Harald Blaker
Markedssjef annonse: Ståle Hjerpseth
Markedssjef opplag: Janniche Larssen Bockmann
Nettansvarlig: Audun Kristiansen Jahren

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.