...
DUGNADSGJENGEN: Ali Nakhla (bak til venstre), Kobra Salimi, Ahmed Salimi, Said Salama, Dia Salama, Sohaib Salam, Bilan Nakhla, Sakher Hasan (foran til venstre), Parviz Salimi og Baker Salama stiller alle på søndagens dugnad. Foto: Espen Ødegård

Innvandrerdugnad for nasjonaldagen

Søndag samles en gjeng innvandrere for å rydde i Hønefoss til 17. mai.

Espen Ødegård E-post
Publisert 14.05.2010 kl 06:00 Oppdatert 14.05.2010 kl 08:52

Tips en venn på e-post:


Det er Parviz Salimi, flerkulturell koordinator i Ringerike Røde Kors, som har tatt initiativet til dugnaden. Gjengen samles utenfor Frivilligsentralen i Arnemannsveien søndag klokka 16. Det er Søndre park, Nordre park, området ved rådhuset og rundt Voksenopplæringen ved Hønefoss skole som skal ryddes for søppel og gjøres i fin stand til nasjonaldagen.

- Det kommer mange som vil bidra. Da jeg begynte å ringe rundt var det lett å få folk til å stille opp, sier Salimi som håper enda flere vil møte opp. De håper også noen etniske norske vil stille opp. At dugnaden holdes rett før 17. mai er selvsagt ingen tilfeldighet. Innvandrerne har lagt merke til hvor viktig dagen er for nordmenn. Også for dem er den viktig.

- Dette er vårt land også og vårt hjem. Vi er en del av dette samfunnet og ønsker å gi noe tilbake, sier Salimi.

- Jeg mener en muslim må være aktiv i samfunnet. Jeg ønsker å gi noe tilbake til samfunnet. Derfor vil jeg gjerne være med på denne dugnaden, sier Sakher Hasan.

Også Baker Salama understreker at han ønsker å gi noe tilbake til samfunnet.

- Her bor vi i et land med fred og har blitt tatt godt imot og vist respekt. Da må vi selvfølgelig gi noe tilbake, sier han.

Salimi opplyser at de ønsker slike dugnader to ganger i året, en gang rett før 17. mai og en dugnad 1. nyttårsdag for å rydde opp etter nyttårsaftens feiringer.

- Det er også hyggelig å møtes på dugnader og ha det hyggelig sammen, sier han.

...

Flukt endte i søppelkasser

Det som startet som en rutinesjekk for politiet av en bil, endte i biljakt, kræsjing og en flukt til søppelkasser. Les mer


...

E16 til Jevnaker

Riksvei 35 gjennom Jevnaker bytter navn til E16. Les mer



...

Skriver bok om skihelter

Jevnaker-mannen Svein Tore Bergestuen er i gang med ny bok. Les mer


...

Mener Jacobsen trenger tid

Sportssjef Clas Brede Bråthen utelukker VM-tur for Anders Jacobsen. Bråthen mener hopperen trenger tid. Les mer


...

Hit kom ikke hjemmehjelpen på seks uker

- Jeg skjønner godt at hun er skuffet, sier kommunalsjef Elisabeth N. Vennevold. Les mer


...

Sesongåpner på tv

HBKs første seriekamp mot Lillestrøm skal vises på TV, og flyttes derfor til lørdag.

ALT OM HBK HER Les mer


...

Hole-skepsis til Ringeriksbanen:

- Det er ikke vi som trenger vekst

Ringerike Utvikling ble møtt av en mur av skepsis da de mandag møtte Hole-politikerne til møte om Ringeriksbanen. - Det er Ringerike og Jevnaker som trenger vekst, ikke vi, mener Jørn Øverby. Les mer



TIPS OSS

Telefon: 4744 0000
SMS/MMS: RBTIPSET til 2097 (1,-)
E-post: tips@ringblad.no
Skjema: Tipsskjema
E-post nettavisen: web@ringblad.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 32 17 95 00
Ringerikes Blad
Postboks 68 Sentrum
3502 Hønefoss

ANNONSE

E-post: webannonse@ringblad.no
Annonsekonsulent nett:
Morten Jensen - Tlf.: 32 17 95 78
Annonse papiravis: annonse@ringblad.no

RINGERIKES BLAD

Ansvarlig redaktør (konst.): Øyvind Lien
Adm. direktør: Bjørn Harald Blaker
Markedssjef annonse: Ståle Hjerpseth
Markedssjef opplag: Janniche Larssen Bockmann
Nettansvarlig: Audun Kristiansen Jahren

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.