Hønefoss-mannen forklarte den grove fartsovertredelsen med at kjæresten hadde slått opp.
Det beste bildet premieres med et fleksibelt stativ.
KONKURRANSEN ER AVSLUTTET
Se alle vinterbildene her
Klarer du å feste julestemningen på film, kan du vinne et digitalkamera med stativ i julefotokonkurransen på ringblad.no.
KONKURRANSEN ER AVSLUTTET
Se alle bidragene her
Har du bilder fra din nyttårsfeiring? Send dem til ringblad.no
Se lesernes bilder| Publisert 01.02.2010 kl 07:00 Oppdatert 01.02.2010 kl 07:29 |
Hastigheten ble målt til 161 kilometer i timen i 80-sonen på E16 i Hole. Den farlige kjøreturen skjedde på kvelden en oktoberdag i fjor.
Mannen forklarte i Ringerike tingrett at kjæresten slo opp med ham i bilen, og at dette var grunnen til at han kjørte så fort.
Ringerike tingrett fant ingen formildende omstendigheter ved kjøringen som skulle tilsi en annen reaksjon enn fengselsstraff, og dømte mannen til ubetinget fengsel i 21 dager. I tillegg mister han førerkortet i 27 måneder.
Dersom han da ønsker å kjøre bil igjen, må han ta full ny førerprøve.
Kaja Knoph Østlie som driver Oldemors karjol frykter ikke konsekvensene av at ny riksvei 35 ikke vil gå utenfor restauranten hennes. Les mer
Brannvesen, politi og ambulanse rykket ut til et hus i Veiginveien i Hønefoss. Les mer
I kveld har ringeriksrussen tatt et tak mot kreft, og samlet inn penger til Kreftforeningen.
Oppmøtet var stort og spørsmålene mange da Egil "Drillo" Olsen tok turen innom HBK-akademiet torsdag.
Se bildene her
- Noen kunstnere sier at det er vanskelig å skilles fra bildene sine. Det tror jeg er svada, sier Jan Erik Willgohs, som åpner utstilling i Fengselet lørdag.Les mer
Kalenderen fra iRingerike.no | ||
Nye leserbilder | ||
94 påmeldte på hopp- og langrenn og 12 i Godokkrennet var akkurat det IF Tyristubben ønsket seg da de søndag arrangerte skifest ved klubbhuset på Tyristrand.
Se bildene her