Søndre torg og sentrum av Hønefoss sydet mer enn vanlig av liv fredag.
| Publisert 19.06.2009 kl 08:52 Oppdatert 21.06.2009 kl 14:45 |
Utenfor inngangen til Ringerike Stormarked på bybrua hoppet en rekke barn opp og ned med begeistrete hvin inne i et hoppeslott.
Skaterne kledd i gule t-skjorter var i Sentrumskvartalet og på Søndre torg, og gjorde mer eller mindre vellykkete stunts. Uten polstringer, vanket det nok en god del blåmerker.
Utenfor To Brødre på Søndre torg satt folk og koste seg inne i et stort telt som var åpent i fronten.
Koste seg gjorde også barnehagebarna Rolf (6), Mina (4), Kari Lise (5) og Kenneth (4) fra Åsbygda barnehage da de besøkte Søndre torg i solskinnet.
Hønefoss ballklubb hadde satt opp et fotballmål på torget. Og der fikk store og små sparke en ball så hardt de bare kunne. Bak nettmaskene sto en gutt med en lasermåler lik den politiet bruker. Heldigvis vanket det ikke fartsbøter.
Sykehusets barnehage var også ute på tur i det fine været, som skyet litt over og blåste litt til utover ettermiddagen.
På ettermiddagen spilte en gjeng med gutter basketball i Sentrumskvartalet i høyt tempo og med tilrop fra et begeistret publikum. Alle sentrumsbutikkene hadde spesielle tilbud, enten det gjaldt undertøy eller solbriller eller annet som hjertet begjærer.
Klokken 21 åpnet Hanne Krogh sin konsert med Trond Lien, Jørn Atle Støa og et lite mini korslag.
Stor og små publikummere sto tett i tett både foran og i trappen ned til underetasjen hvor konserten ble avholdt. Scenevant som Hanne Krogh er, åpnet hun med Vamps "Tir n'a noir".
Med bare tre måneders varsel kan transittmottakene på Hvalsmoen og Tyriheim legges ned. Les mer
Etter en tøff start på sesongen har Hønefoss utviklet seg til å bli et av de beste hjemmelagene i Tippeligaen. Les mer
"Time samme dag" via SMS har gitt legene på Ringerike medisinske senter en enklere hverdag. Les mer
Motemobilen iPhone 4 ble i går lansert, men har du planer om å kjøpe den i Hønefoss er du sannsynligvis for sent ute. Les mer
Det bør legges bedre til rette for bruk av Randsfjorden, slår en fersk rapport fast. Les mer
Kalenderen fra Lesernes ringblad | ||
Nye leserbilder | ||
- Dette er herlig, smiler Tor Ola Kaasin Berntsen (10) og Magnus Kaasin Berntsen (13).
Les mer
Birthe Møller og Knut Johnsen ble viet på branntomta etter Hønefoss kirke.
Se bildene her