Brannvesenet er på stedet og slukker kompressorbrann på Statoil i Vik.
En kompressor har tatt fyr på Statoil i Vik, og brannvesenet er på stedet og har så og si slukket brannen.
De som eier bilen kompressoren står på jobber i et boringsselskap, og var på vei fra jobb på Elstangen til Krødern da de stoppet på Statoil. Da de to var kommet inn på bensinstasjonen så de at tilfeldigvis at det kom røyk fra bilen. Da de åpnet døra kom det flammer ut av bilen.
Føreren av bilen opplyser at kompressoren etter all sannsynlighet er ødelagt, og at en slik kompressor koster over en million kroner.
Brannen er nå under kontroll og bilen skal ha stått så langt unna pumpene at det ikke var noen umiddelbar fare for spredning.
Det som startet som en rutinesjekk for politiet av en bil, endte i biljakt, kræsjing og en flukt til søppelkasser. Les mer
Sportssjef Clas Brede Bråthen utelukker VM-tur for Anders Jacobsen. Bråthen mener hopperen trenger tid. Les mer
- Jeg skjønner godt at hun er skuffet, sier kommunalsjef Elisabeth N. Vennevold. Les mer
HBKs første seriekamp mot Lillestrøm skal vises på TV, og flyttes derfor til lørdag.
Hole-skepsis til Ringeriksbanen:
Ringerike Utvikling ble møtt av en mur av skepsis da de mandag møtte Hole-politikerne til møte om Ringeriksbanen. - Det er Ringerike og Jevnaker som trenger vekst, ikke vi, mener Jørn Øverby. Les mer