Men Ingemars som vant prisen for danseorkestre kommer til Klækken
| Publisert 25.01.2009 kl 17:01 Oppdatert 25.01.2009 kl 19:13 |
Erlend Bratland og hans produsent Jørn Dahl fra Ringerike fikk ingen Spellemanns-priser lørdag. Som produsent for Bratland kunne Dahl vært medvinner til to priser med den unge sangeren som vant Norske talenter med "Lost".
Den sangen var nominert til "Årets hit", mens Bratlands plate "True Colours" var nominert som "Årets nykommer".
Det ble Ida Maria som fikk prisen for "Årets nykommer" med plata "Fortress Round My Heart" (Nightliner/Universal).
Nessebys yndlinger, The BlackSheeps, stakk av med årets hit-pris for melodien de vant med i Melodi Grand Prix junior "Oro Jaska, Beana"
For sjette år på rad var May Helene Holstad medlem av juryen for Spellemannsprisen i kategorien danseorkestre.
Lørdag var det Ingemars som fikk den gjeve prisen for " I Finnskogens Rike"(Tylden & Co).
Årets bransjepris gikk til Audun Tylden, Platedirektør hos Tylden & co.
Og etter lørdagens prisutdeling, var det en stolt May Helene Holstad som kunne opplyse at året vinner av Spellemannsprisen for danseorkestre, kommer til Klækken Hotell 21. februar.
Med bare tre måneders varsel kan transittmottakene på Hvalsmoen og Tyriheim legges ned. Les mer
Etter en tøff start på sesongen har Hønefoss utviklet seg til å bli et av de beste hjemmelagene i Tippeligaen. Les mer
"Time samme dag" via SMS har gitt legene på Ringerike medisinske senter en enklere hverdag. Les mer
Motemobilen iPhone 4 ble i går lansert, men har du planer om å kjøpe den i Hønefoss er du sannsynligvis for sent ute. Les mer
Det bør legges bedre til rette for bruk av Randsfjorden, slår en fersk rapport fast. Les mer
Kalenderen fra Lesernes ringblad | ||
Nye leserbilder | ||
- Dette er herlig, smiler Tor Ola Kaasin Berntsen (10) og Magnus Kaasin Berntsen (13).
Les mer
Birthe Møller og Knut Johnsen ble viet på branntomta etter Hønefoss kirke.
Se bildene her