Da noen brøt seg inn i bilen hans, benyttet Hønefoss-mannen sjansen.
Tyvene som tok seg inn i bilen hans i april i fjor, stjal blant annet et kamera til en verdi av mellom 2.000 og 3.000 kroner.
Mannen klarte ikke å stå imot fristelsen, og meldte fra til forsikringsselskapet at det stjålne kameraet var av en langt dyrere type, EOS 350 D. Han hadde et slikt kamera også, men kameraet som var blitt stjålet var et HP-kamera.
Mannen krevde 13.000 kroner for kameraet fra forsikringsselskapet. Men svindelforsøket ble oppdaget, og isteden fikk han en dom fra Ringerike tingrett. Han er dømt til betinget fengsel i 21 dager, og en bot på 10.000 kroner.
I tillegg må han betale 5.000 kroner i erstatning til forsikringsselskapet fordi han fikk dekket utgifter til en leiebil han ikke hadde krav på.
Skolenes Landsforbund frykter at de praktiske fagene på ungdomsskolen skal bli mye mer teoretiske nå som kommunen har fjernet midler til deling av store klasser i praktiske fag. Les mer
Torsdag kveld feiret Hønefoss Ungdomskorps (HUK), korpsets 80-års dag.
Uvisst om forholdet blir anmeldt. Les mer
Ble bortvist etter bråk Les mer
Sto farlig hensatt på E16 i Hole. Les mer
Jevnaker-mann stoppet i Hønefoss. Les mer