To personer ble pågrepet onsdag ettermiddag, etter en omsorgsovertakelse i Ringerike.
- Politiet bisto barnevernet i en helt ordinær omsorgsovertakelse. Ting gikk ikke helt som de skulle, og to personer ble pågrepet, sier jourhavende politijurist, Ninne Snorrason.
Hun vil ikke ut med detaljer rundt hva som faktisk skjedde da barnevernet skulle hente barna, og kan ikke si om noen ble skadet.
- De to som er pågrepet er ikke siktet for noe ennå. De skal avhøres torsdag, sier Snorrason til Ringerikes Blad.
Hun henviser til barnevernet for ytterligere opplysninger. Barnevernsvakt i Ringerike, Turid Ohren, vil ikke kommentere saken.
Det som startet som en rutinesjekk for politiet av en bil, endte i biljakt, kræsjing og en flukt til søppelkasser. Les mer
Sportssjef Clas Brede Bråthen utelukker VM-tur for Anders Jacobsen. Bråthen mener hopperen trenger tid. Les mer
- Jeg skjønner godt at hun er skuffet, sier kommunalsjef Elisabeth N. Vennevold. Les mer
HBKs første seriekamp mot Lillestrøm skal vises på TV, og flyttes derfor til lørdag.
Hole-skepsis til Ringeriksbanen:
Ringerike Utvikling ble møtt av en mur av skepsis da de mandag møtte Hole-politikerne til møte om Ringeriksbanen. - Det er Ringerike og Jevnaker som trenger vekst, ikke vi, mener Jørn Øverby. Les mer