En kvinne i 30-årene ble lørdag truet på livet med kniv av sin ektemann. Kvinnen klarte å rømme fra huset i Jevnaker.
Hun kom seg i sikkerhet inn i en forretning og fikk derfra ringt for å varsle om hendelsen. Ektemannen tok bilen og reiste fra huset, men kom tilbake akkurat i det politiet dukket opp.
Han ble anholdt og satt søndag kveld i avhør i politihuset i Hønefoss. Hva som skjer videre med ham, vil det bli tatt stilling til i dag.
Episoden skjedde ved 11-tiden lørdag formiddag. Det skal også ha vært barn i huset da ektemannen fremmet sine trusler, men i følge politiet skal ikke barna være involvert eller truet.
Det som startet som en rutinesjekk for politiet av en bil, endte i biljakt, kræsjing og en flukt til søppelkasser. Les mer
Sportssjef Clas Brede Bråthen utelukker VM-tur for Anders Jacobsen. Bråthen mener hopperen trenger tid. Les mer
- Jeg skjønner godt at hun er skuffet, sier kommunalsjef Elisabeth N. Vennevold. Les mer
HBKs første seriekamp mot Lillestrøm skal vises på TV, og flyttes derfor til lørdag.
Hole-skepsis til Ringeriksbanen:
Ringerike Utvikling ble møtt av en mur av skepsis da de mandag møtte Hole-politikerne til møte om Ringeriksbanen. - Det er Ringerike og Jevnaker som trenger vekst, ikke vi, mener Jørn Øverby. Les mer