...
Paul Obiefule grisetaklet Håvard Storbæk på stillingen 0-4. Her får han det røde kortet servert av dommer Tommy Skjerven. Foto: Jan Torkel Torstensen

Flau exit fra cupen

Paul Obiefule så rødt og Thomas Solvoll var rasende på dommeren. Det ble ingen elegant avskjed med cupeventyret for HBK.

BILDESERIE

SE GLIMT FRA KAMPEN HER

KAMPEN MINUTT FOR MINUTT

LES FULLSTENDIG REFERAT

IHUGA SUPPORTER?

ALT OM HBK HER

Publisert 08.07.2010 kl 08:00 Oppdatert 08.07.2010 kl 09:49

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


- Vi var jo ute etter revansj fra 0-1-tapet i Skien. I stedet gikk det skikkelig på trynet, sier keeper Solvoll, og setter ord på det de fleste tenkte etter onsdagens kamp mot Odd.

Etter et mareritt av en match, endte det med et begredelig 5-1-tap på hjemmebane.

TOM GULBRANDSEN: - Jeg har ingen god forklaring

Obi så rødt

For Paul Obiefule endte det på verst tenkelige måte. På stillingen 0-4, helt på slutten av kampen, tråkket han voldsomt til mot Odds Håvard Storbæk - midt på banen. Dommer Tommy Skjerven svarte med rødt kort.

Dermed må Obiefule stå over mot Tromsø på AKA Arena førstkommende lørdag.

Sinna på dommeren

Thomas Solvoll var ikke nådig i sin kritikk av dommer Tommy Skjerven etter kampslutt.

- Han var på bærtur i denne kampen. Dommeren var like dårlig som oss i dag, kom det fra HBK-keeperen.

- "Panzer" ble holdt

- Hvorfor han dømte straffespark på stillingen 2-0 til Odd Grenland fatter jeg ikke. Han påsto at Hagen hadde dyttet Kovacs, men han så ikke at jeg ble holdt av Odd-spillerne.

- Vi skulle hatt frispark i stedet for at de fikk straffe. Også da Odd Grenland fikk det fjerde målet var dommeren på bærtur. Han overså at vi skulle hatt et klart frispark like før, sier en oppgitt Solvoll.

- Hadde tapt likevel

Han legger til at han ikke er ute etter noen unnskyldning for stortapet.

- Nei, det er jeg ikke, men det handler om rettferdighet fra dommernes side. I dag fungerte ingen ting for oss, og vi hadde tapt likevel. En slik skrekkelig opptreden håper jeg vi kan legge igjen i garderoben foran lørdagens møte med Tromsø. Nå blir det svært viktig å nullstille seg, sier en oppgitt og frustrert HBK-keeper etter ydmykelsen på eget gress.

Tett kampprogram

Hønefoss-trener Reidar Vågnes mener at et tett kampprogram må ta noe av skylden for totalkollapsen mot Odd.

- Det virket som at flere spillere ikke var helt klare for kamp i dag. Vi har et lag som virker litt trøtte, forklarer han.

- Veldig farlig

På forhånd var planen å stå høyt og stoppe Odd i oppspillsfasen, men en skuffet Vågnes måtte erkjenne at laget ikke gjorde som avtalt.

- Forsvaret ble liggende halvhøyt, og laget ble strekt ut mellom leddene. Mot et lag som Odd er det veldig farlig, sier Vågnes.

- Sviktet flere ganger

Gang på gang kom Bentley og Håvard Storbæk rundt på kantene og fikk lagt inn i boksen, og backene til Hønefoss hadde ingen spesielt god dag på jobben.

- Jeg syntes at vi klarte å stoppe Kovacs i oppspillsfasen, men vi sviktet flere ganger på markeringsspillet på innlegg. Det var mye bra offensivt spill i dag, men vi har en utfordring med det defensive spillet vårt, sier Vågnes.

- Hovedretten gjenstår

Vågnes vil ikke dvele for mye med tapet, og velger heller å fokusere på kampene som kommer senere.

- Det hadde vært fantastisk å være med videre i cupen, men det virker som at vi trenger alle kreftene våre til de resterende 15 kampene i ligaen. Nå er desserten borte, men hovedretten står fremdeles igjen, forklarer han.

Tenker positivt

Selv om det ikke kan virke slik etter å ha tapt 5-1 på hjemmebane, mener Vågnes at det går an å ta med seg positive ting fra dagens kamp.

- Vi har masse offensiv kraft, jeg er ikke bekymret for å skape mål i tiden fremover. I dag har vi flere store målsjanser som vi burde ha scoret på, og hadde vi gjort det, ville kampen kanskje sett annerledes ut. Vi har en bred tropp, og vi er stort sett skadefrie, mener Reidar Vågnes.

An exception has occurred:

Unhandled Exception (500:class javax.el.PropertyNotFoundException)

The class 'no.api.corredor.football.beans.Event' does not have the property 'personId'.

ocurred while accessing:/componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.ringblad.no/97/5185928/2010-07-08T09:49:50Z(servlet: componada)

javax.el.BeanELResolver.getBeanProperty(BeanELResolver.java:579)
javax.el.BeanELResolver.getValue(BeanELResolver.java:281)
javax.el.CompositeELResolver.getValue(CompositeELResolver.java:175)
com.sun.el.parser.AstValue.getValue(AstValue.java:138)
com.sun.el.parser.AstEmpty.getValue(AstEmpty.java:62)

SAMMENDRAG AV ÅRETS KAMPER:



TIPS OSS

Telefon: 4744 0000
SMS/MMS: RBTIPSET til 2097 (1,-)
E-post: tips@ringblad.no
Skjema: Tipsskjema
E-post nettavisen: web@ringblad.no

KONTAKT OSS

Sentralbord: 32 17 95 00
Ringerikes Blad
Postboks 68 Sentrum
3502 Hønefoss

ANNONSE

E-post: webannonse@ringblad.no
Annonsekonsulent nett:
Morten Jensen - Tlf.: 32 17 95 78
Annonse papiravis: annonse@ringblad.no

RINGERIKES BLAD

Ansvarlig redaktør (konst.): Øyvind Lien
Adm. direktør: Bjørn Harald Blaker
Markedssjef annonse: Ståle Hjerpseth
Markedssjef opplag: Janniche Larssen Bockmann
Nettansvarlig: Audun Kristiansen Jahren

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.