Se samtlige mål og andre høydepunkter!
Ålesund (ANB-NTB): To perlemål av Lars Fuhre sikret Aalesund en 3-1-seier hjemme mot Strømsgodset søndag. Se mål og høydepunkter her!
Den 22-årige midtbanespilleren ga først hjemmelaget en 2-1-ledelse like før pause. Deretter sikret han seieren da han ordnet vertenes tredje mål for dagen med ett flott skudd fra 16 meter i det 72. minutt.
Fuhre har slitt med skader og vært mye inn og ut av laget siden han meldte overgang til AaFK i 2010. Derfor var det ekstra godt for tomålsscoreren å bli avgjørende og gi hjemmelaget seier nummer to for sesongen.
– Dette var kjempedeilig. Jeg har slitt lenge med skader, men nå er formen i ferd med å komme, sa Fuhre etter kampen.
Nå håper han å få en fast plass i startoppstillingen som en kantspiller Aalesund lenge har trengt.
Gjestene fra Drammen var først i føringen med et mål av Adama Diomande etter 33 minutter. Til da hadde lagene spilt jevnt uten å skape all verden. Åtte minutter senere utlignet Michael Barrantes med et skudd fra skrå vinkel.
Med seieren satte Aalesund klubbrekord i antall hjemmekamper i eliteserien uten tap. Siden august har Kjetil Rekdals mannskap gått ubeseiret i ti kamper på rad i egen storstue.
Rekdal selv sonet karantene etter utvisningen i lokaloppgjøret mot Molde sist helg. Assistenttrener Kent Bergersen ledet dermed vertene fra sidelinjen søndag. Han var tilfreds med det han så.
– Vi gjorde en god kamp og viste hva vi er i stand. Det var på tide at vi gikk i kjelleren og tok fram det som må til for å vinne fotballkamper, sa Bergersen.
Aalesund har fått mye pepper for at angrepspillerne ikke scorer nok mål. Mot Strømsgodset kom endelig målene.
– Det var en god respons, mente Bergersen.
Strømsgodset har hatt en sterk start på sesongen og gjort det uvanlig godt på bortebane. Med to strake borteseirer mot Brann og Lillestrøm i bagasjen kom derfor gjestene med god selvtillit søndag. Selv om Godset hadde ballen mest, var Ronny Deilas gutter skuffende svake offensivt.
– Vi tapte fullt fortjent. Dette må være den dårligste kampen vi har spilt på flere sesonger. I dag gjorde vi ikke nok for å ta poeng. Heldigvis er det få dager til neste kamp (hjemme mot Tromsø), sa en irritert Deila.
Tapet gjør at drammenserne mistet serieledelsen til Rosenborg på målforskjell etter å ha tatt 16 poeng på åtte kamper. AaFK har ti poeng og er nummer elleve på tabellen. (ANB-NTB)
søndag
13
mai
Aalesund - Strømsgodset 3 - 1
Tippeligaen 2012 - søndag 13. mai kl 18:00, Color Line Stadion
Les kampreferat- Men vi får ikke bekjempet naturkreftene, påpeker Eivind Rønnekleiv i Ringerike brann- og redningstjeneste. Les mer
- En fullstendig forferdelig opplevelse, forteller Laila Halvorsen, som har sendt inn bilde av sitt vannfylte hus.
BILDESERIER: Se flombildene og send inn dine egne Les mer
Kom seg akkurat gjennom den oversvømte undergangen på Sokna.
Se video nederst i saken Les mer