Oslo (ANB): Tromsø-jenta Lene Marlin var Norges håp under musikkprisutdelingen Nordic Music Awards, men det var Robbie Williams som stjal showet. Etter å ha fått den internasjonale æresprisen takket han norske kvinner for at de er så åpne seksuelt.
| KENNETH KVALVIK | |
| Publisert 23.10.2004 kl 22:42 Oppdatert 24.10.2004 kl 14:20 |
Med blant annet Robbie Williams, Tina Turner og Kylie Minogue i spissen ble den internasjonale delen av den nye musikkprisen Nordic Music Awards arrangert lørdag.
Prisutdelingen tjuvstartet imidlertid torsdag. Da sikret Idol-Kurt Nilsen seg prisene for både beste norske nykommer og beste norske artist, mens a-ha stakk av med den nordiske æresprisen.
Lørdag var imidlertid Robbie Williams i fokus. Ikke på grunn av prisene som ble delt ut – men på grunn av hans forkjærlighet for norske kvinner. Robbie begynte med å flørte vilt med Sissel Kyrkjebø.
Deretter avslørte han hvem som er hans norske drømmekvinne: Celina Midelfart.
– Hun er fantastisk, utbrøt han
Så stakk da også Robbie Williams av med den internasjonale æresprisen. Og han bare måtte takke norske kvinner spesielt.
– Tusen takk for at dere er så avslappet angående seksuelle forhold!
Gruppa Outlandish sikret seg prisen for beste nordiske artist da Nordic Music Awards ble delt ut i Oslo spektrum lørdag kveld, i kamp med blant annet Tromsø-jenta Lene Marlin.
– Skal vi synge den danske nasjonalsangen nå? spøkte Isam Bachiri, Lenny Martinez og Waqas Qadri, før de kjapt skjøt inn:
– Det var bare en spøk!
For gruppa Outlandish har fått navnet med rette. Den «danske» trioen har nemlig bakgrunn fra Marokko, Honduras og Pakistan. Men musikken, der de blander inn både arabiske, vestlige og spanske elementer kjenner ingen grenser – i hvert fall ikke i Norden.
Lene Marlin gikk glipp av to priser – hun nådde nemlig heller ikke opp da prisen for største nordiske eksportsuksess ble delt ut. Den stakk The Rasmus av med.
Beste internasjonale kvinnelige artist ble Anastacia, i konkurranse med Britney Spears, Christina Aguilera, Dido og Norah Jones.
– Dette er en ære. Jeg takker dere alle, takket Anastacia.
Usher tok den mannlige prisen, foran George Michael, Prince, Sean Paul og Sting. Det mente prisutdeler Maria Mena var helt fortjent.
– Han er så deilig når han drar opp skjorta, mente hun
Beste internasjonale gruppe ble Westlife, som i motsetning til de andre internasjonale artistene var til stede i Oslo.
– Vi er virkelig overrasket. En enorm takk til våre fans over hele Skandinavia for kjærligheten dere har vist oss de siste seks årene, takket guttene, som opptrådte med en Frank Sinatra-sang under showet.
Den australske popdivaen Kylie Minogue var ikke nominert til noen priser. Men hun slo til med ikke mindre enn en urpremiere på sin nye singel «I Believe In You» - som det er første gang hun har framført offentlig.
Og hun lover å komme tilbake til Norge. For 36-åringen håper på en lang karriere.
– Jeg kommer nok til å være med i leken en god stund til, sier Kylie Minogue til TV 2 Nettavisen.
Bak Nordic Music Awards står norske TV 2, danske TV2 og svenske TV4. Dette er første gang prisene blir delt ut.
Vinnerne ble kåret ved SMS- og telefonstemmer – bortsett fra den nordiske æresprisen til a-ha og prisen for største nordiske eksportsuksess.
Outlandish
Westlife
Anastacia
Usher
The Rasmus
Robbie Williams
a-ha
Kurt Nilsen
Kurt Nilsen
Kim Larsen
Nephew
Swan Lee - «I dont mind»
Gyllene Tider
Jimmy Jansson
Raymond & Maria - «Ingen vill veta var...»
Med bare tre måneders varsel kan transittmottakene på Hvalsmoen og Tyriheim legges ned. Les mer
Etter en tøff start på sesongen har Hønefoss utviklet seg til å bli et av de beste hjemmelagene i Tippeligaen. Les mer
"Time samme dag" via SMS har gitt legene på Ringerike medisinske senter en enklere hverdag. Les mer
Motemobilen iPhone 4 ble i går lansert, men har du planer om å kjøpe den i Hønefoss er du sannsynligvis for sent ute. Les mer
Det bør legges bedre til rette for bruk av Randsfjorden, slår en fersk rapport fast. Les mer